Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Krizové řízení

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Krizové řízení je podle zákona 240/2000 Sb. souhrn řídících činností věcně příslušných orgánů zaměřených na analýzu a vyhodnocení bezpečnostních rizik, plánování, organizování, realizaci a kontrolu činností prováděných v souvislosti s řešením krizové situace.

Krizová situace je mimořádná událost, při níž je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav nebo stav ohrožení státu.

Ústřední úroveň

Bezpečnostní rada státu (BRS)
BRS je stálým pracovním orgánem vlády pro koordinaci problematiky bezpečnosti České republiky a přípravu návrhů opatření k jejímu zajišťování. Základním úkolem BRS je podílet se na tvorbě spolehlivého bezpečnostního systému státu, zabezpečovat koordinaci a kontrolu opatření k zajištění bezpečnosti České republiky a mezinárodních závazků.
V čele BRS stojí předseda vlády a má celkem 12 členů (ministrů). Schůze BRS se dále účastní guvernér České národní banky, předseda Správy státních hmotných rezerv, vedoucí Úřadu vlády České republiky a ředitel sekce předsedy vlády.
Právo zúčastnit se jednání BRS má také prezident republiky.

Více informací

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ)
Ústřední krizový štáb je pracovním orgánem vlády k řešení krizových situací.
Štáb má 36 členů a jeho předsedou je podle charakteru situace:

  • ministr obrany v případě vnějšího vojenského ohrožení České republiky, při plnění spojeneckých závazků v zahraničí a při účasti ozbrojených sil České republiky v mezinárodních operacích na obnovení a udržení míru
  • ministr vnitra v případě ostatních druhů ohrožení České republiky, při poskytování humanitární pomoci většího rozsahu do zahraničí a při zapojení České republiky do mezinárodních záchranných operací v případě havárií a živelních pohrom.

Více informací

Krajská úroveň

Bezpečnostní rada Pardubického kraje
Bezpečnostní rada kraje je zřízena jako koordinační orgán pro přípravu na krizové situace ve správním obvodu Pardubického kraje.
V čele stojí hejtman a má celkem 10 členů. Kromě členů rady kraje jde o ředitele krajského úřadu, představitele Policie ČR, Hasičského záchranného sboru kraje a zdravotnické záchranné služby kraje.
Kromě nich se jednání bezpečnostní rady účastní ředitel Krajské hygienické stanice Pardubického kraje, ředitel Krajské veterinární správy pro Pardubický kraj a tiskový mluvčí kraje.

Více informací

Krizový štáb Pardubického kraje
Krizový štáb je zřízen jako pracovní orgán hejtmana k řešení mimořádných událostí a krizových situací ve správním obvodu Pardubického kraje.
Kromě hejtmana, který je předsedou krizového štábu, jsou jeho členy členové bezpečnostní rady kraje a členové stále pracovní skupiny.

Více informací

Místní úroveň

Bezpečnostní rada statutárního města Pardubic
Bezpečnostní rada města je koordinačním orgánem pro přípravu na krizové situace na území obce s rozšířenou působností Pardubice.
V čele bezpečnostní rady je primátor města, místopředsedou je náměstek primátora a tajemníkem vedoucí oddělení krizového řízení.
Členy bezpečnostní rady jsou kromě tajemníka magistrátu také zástupci Městské policie Pardubice, Okresního ředitelství Policie ČR Pardubice, HZS Pardubického kraje a ZZS Pardubického kraje.
Bezpečnostní rada zasedá minimálně dvakrát ročně na řádných jednáních a dále pokud je třeba řešit nějakou událost.

Více informací

Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Chrudim
Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Chrudim je poradní orgán starosty obce s rozšířenou působností pro přípravu na krizové situace na území správního obvodu obce s rozšířenou působností.
Předsedou bezpečnostní rady je starosta města Chrudim, členy jsou 1. místostarosta, vedoucí oddělení krizového řízení MěÚ Chrudim, tajemník MěÚ Chrudim, příslušník Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, velitel Městské policie Chrudim a velitel JSDH Chrudim.
Bezpečnostní rada zasedá minimálně dvakrát ročně na řádných jednáních nebo v případě naléhavé potřeby.

Více informací

Krizový štáb statutárního města Pardubic
Krizový štáb je pracovním orgánem primátora k řešení krizových situací, respektive při hrozbě vzniku nebo po vzniku krizové situace nebo mimořádné události na území správního obvodu statutárního města Pardubic.
Členy krizového štábu jsou:

  • členové bezpečnostní rady statutárního města Pardubic
  • členové stálé pracovní skupiny krizového štábu
  • vedoucí jednotlivých odborných pracovních skupin krizového štábu a jimi určení zaměstnanci magistrátu města Pardubic
  • zástupci složek integrovaného záchranného systému
  • zástupci jiných složek, poskytujících odborné služby

Více informací

Krizový štáb určené obce – města Chrudim
Krizový štáb je pracovním orgánem starosty města. Jeho vedoucím je starosta města.
Členy krizového štábu jsou:

  • členové bezpečnostní rady města Chrudim
  • stálá pracovní skupina krizového štábu
  • zástupci IZS
  • členové odborných skupin krizového štábu
  • externí odborníci krizového štábu

Více informací

Působnost bezpečnostní rady a krizového štábu statutárního města Pardubic je vymezena územím těchto obcí:
Barchov, Bezděkov, Borek, Bukovina nad Labem, Bukovka, Časy, Čeperka, Čepí, Černá u Bohdanče, Dašice, Dolany, Dříteč, Dubany, Hrobice, Choteč, Chýšť, Jezbořice, Kasalice, Kostěnice, Křičeň, Kunětice, Lány u Dašic, Lázně Bohdaneč, Libišany, Malé Výkleky, Mikulovice, Moravany, Němčice, Neratov, Opatovice nad Labem, Ostřešany, Pardubice, Plch, Podůlšany, Pravy, Ráby, Rohovládová Bělá, Rohoznice, Rokytno, Rybitví, Sezemice, Slepotice, Spojil, Srch, Srnojedy, Staré Hradiště, Staré Jesenčany, Staré Ždánice, Starý Máteřov, Stéblová, Třebosice, Úhřetická Lhota, Újezd u Sezemic, Vlčí Habřina, Voleč a Živanice.

Působnost bezpečnostní rady a krizového štábu obce s rozšířenou působností Chrudim je vymezena územím těchto obcí:
Běstvina, Biskupice, Bítovany, Bojanov, Bor u Skutče, Bořice, Bousov, Bylany, Čankovice, České Lhotice, Ctětín, Dolní Bezděkov, Dřenice, Dvakačovice, Heřmanův Městec, Hluboká, Hodonín, Honbice, Horka, Horní Bradlo, Hošťalovice, Hrochův Týnec, Hroubovice, Chrast, Chroustovice, Chrudim, Jenišovice, Klešice, Kněžice, Kočí, Kostelec u Heřmanova Městce, Krásné, Křižanovice, Lány, Leštinka, Libkov, Liboměřice, Licibořice, Lipovec, Lozice, Lukavice, Luže, Míčov-Sušice, Mladoňovice, Morašice, Mrákotín, Nabočany, Načešice, Nasavrky, Orel, Ostrov, Perálec, Podhořany u Ronova, Prachovice, Proseč, Prosetín, Předhradí, Přestavlky, Rabštejnská Lhota, Ronov nad Doubravou, Rosice, Rozhovice, Řestoky, Seč, Skuteč, Slatiňany, Smrček, Sobětuchy, Stolany, Střemošice, Svídnice, Trojovice, Třemošnice, Třibřichy, Tuněchody, Úherčice, Úhřetice, Vápenný Podol, Vejvanovice, Vrbatův Kostelec, Vyžice, Zaječice, Zájezdec, Zderaz, Žlebské Chvalovice a Žumberk.

Své krizové štáby mají také nejrůznější organizace, kterých se dotýká řešení krizových situací.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: