Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Květná je připravena, podmínky kraje splněny

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Připravenost muničního skladu v Květné, splnění podmínek stanovených pro uskladnění a převoz munice, to byla hlavní témata dnešního jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Harmonogram případného přesunu munice však stále není znám. Zahájení transportu brání například také současná meteorologická situace ve Vrběticích, kde čerstvý sníh zastavil práci tamějších pyrotechniků.

Foto: Pardubický kraj

Foto: Pardubický kraj

„Podařilo se naplnit všechny naše podmínky nezbytné pro převoz munice. Děkuji všem, kteří vyšli vstříc našim požadavkům. Jsem přesvědčen, že krizová situace z Vrbětic se už nebude opakovat,“ uvedl Martin Netolický. „Jednali jsme o rámcovém harmonogramu převážení munice. Vojenská část se bude přepravovat pod dohledem státu, respektive armády, a soukromá pod dohledem Policie České republiky,“ doplnil Martin Netolický.

Na jeho slova navázal náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta. „Chtěl bych poděkovat Pardubickému kraji i obyvatelům Květné a okolních obcí za konstruktivní přístup, kterým pomohli řešit situaci,“ zdůraznil. O situaci v Květné hovořil také starosta obce Petr Škvařil: „Je vidět, že situace se výrazně uklidnila, a přeji také občanům Vrbětic, aby už také měli klid.“

V muničním skladu v Květné je připraven devítičlenný tým pracovníků, které vede místostarosta Květné a bývalý hlavní pyrotechnik skladu Vojtěch Pražan. Současně je připravena vojenská hasičská jednotka, kterou po přivezení munice vystřídá profesionální jednotka hasičů v kompetenci Ministerstva obrany.

Nová termokamera pro hasiče

Hejtman Pardubického kraje vzápětí na tiskové konferenci předal dar zástupcům Hasičského záchranného sboru: „Tato termokamera bude umístěna přímo v sídle jednotky požární ochrany v Poličce, která by v případě potřeba pomáhala stálé jednotce v Květné. Bude však především pomáhat hasičům během zásahů, při kterých není z důvodu kouře či tmy možné jiné orientace,“ dodal hejtman.

DSC_9752

Foto: Michal Bareš

Termokamera je neocenitelným nástrojem hasičů pro životně důležitou orientaci v situacích, kdy oheň, kouř a tma ztěžují jakoukoli jinou navigaci. Vyhledávání a záchrana jsou tak díky kameře podstatně snazší a bezpečnější. Tato kamera je spolehlivá i v těch nejdrsnějších a nejnáročnějších podmínkách. Má téměř nezničitelné  pouzdro, je odolná proti teplu a snadno snese mechanická namáhání při používání. Kamery jsou odolné i vůči vodě, prachu a lze ji používat i ve výbušném prostředí.

Tato kamera dokonce umožňuje „vidět za roh“. Když hasič otevře dveře a než vstoupí do místnosti, lze získat rychlý a spolehlivý „první pohled“,“ říká kpt. Ing. Vít Preussler, hlavní chemik HZS Pardubického kraje. Pro hasiče má tato kamera ještě další výhodu – obsluhovat lze kameru jen jednou rukou a druhou ruku budou mít hasiči vždy volnou.

Stejný typ termokamery již hasiči mají od srpna 2014 díky projektu „Pořízení moderní techniky, technologií a věcných prostředků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje pro efektivní zásah na mimořádné události a zlepšení podmínek na místě zásahu“ na stanicích v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, ve Svitavách a Vysokém Mýtě.

Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje
por. Bc. Vendula Horáková, krajská tisková mluvčí HZS Pardubického kraje  

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: