Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Kynologové si poradí i s požárem

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V sobotu 2. května se Kynologická skupina JSDH Opatovice, jejíž členové jsou zároveň i členy SDH KJ Pardubice, účastnila cestou na společný výcvik se psovody SDH Hejnice v Praze likvidace požáru autobusu převážejícího fotbalový tým.

PožárCelý zásah přibližuje velitel jednotky Jan Doucha:
Cestou na plánovaný výcvik přijela naše jednotka k požáru autobusu, ke kterému došlo v katastru obce Voleč, na silnici první třídy č. 36. přibližně v 8:20 hod.
U autobusu značky Karosa došlo ke vznícení požáru v prostoru za dvoumontáží zadního kola. Po příjezdu na místo se naše jednotka ujala hašení a požádala operační středisko HZS Pak o posily. Do příjezdu místně příslušných jednotek hasičů z Chlumce nad Cidlinou prováděla naše jednotka hašení a zároveň do příjezdu Policie ČR na místě řídila dopravu.Požár jednotka likvidovala pomocí ručních hasicích přístrojů z výbavy zásahového vozidla kynologické jednotky a autobusu. Pomocí ručních hasicích přístrojů se podařilo dostat požár pod kontrolu a následně jej uhasit. Oheň se podařilo zlikvidovat dříve, než došlo k rozsáhlejšímu poškození autobusu. Použit byl jeden práškový a dva Pyrocoolové hasicí přístroje.
Po příjezdu hasičů z Chlumce n. Cidlinou jim naše jednotka předala místo zásahu a ti provedli zajištění autobusu proti dalšímu vznícení. Na místo byl povolán vyšetřovatel HZS Pak a rovněž Zdravotnická záchranná služba, která ošetřila jednu lehce zraněnou osobu.
K dalším zraněním ani vážnějším škodám na majetku nedošlo.
Po předání místa zásahu hasičům z Chlumce n.C pokračovala Kynologická skupina JSDH Opatovice v cestě do Prahy na plánovaný výcvik.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: