Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Laické defibrilátory v Pardubicích realitou

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Významný krok ke zvýšení bezpečí obyvatel i návštěvníků města učinila v těchto dnech pardubická radnice.
Ta pořídila pět automatických externích defibrilátorů (AED), tedy přístrojů, s jejichž pomocí může i vyškolený laik zachránit život člověku, který je postižený fibrilací srdečních komor.

Město k nákupu těchto přístrojů přiměla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, která na svém listopadovém zasedání rozhodla, že na všech extraligových utkáních musí tato zařízení od 1. prosince tohoto roku být k dispozici.
AED přímo vybízejí k jejich umístění do prostor s vysokou koncentrací osob. Nově se tedy s nimi budeme moci setkat nejen v ČEZ aréně, ale také na dalších místech.

Umístění automatických externích defibrilátorů

  • ČEZ aréna
  • Východočeské divadlo
  • Plavecký areál
  • Letiště Pardubice
    Tento přístroj bude k dispozici i při závodech na plochodrážním stadionu ve Svítkově a při akcích na Dostihovém závodišti.
  • Městská policie
    Jeden z nově zakoupených přístrojů bude umístěn ve výjezdovém vozidle MP Pardubice.

Obyvatelé budou na přítomnost defibrilátorů, které město vyšly na 300 000 Kč, upozorňováni také prostřednictvím samolepek na dveřích takto vybavených objektů.

V úterý 2. prosince proběhla v Historickém sále radnice prezentace sdružením Rescue Pardubice. „Pracovníci, kteří budou v případě potřeby přístroje obsluhovat, byli seznámeni s provozem a funkcemi defibrilátorů. Obsluha je velmi jednoduchá a zvládnou ji i laici. Návod k obsluze je namluven v českém jazyce a automaticky se spouští po otevření kufříku s defibrilátorem,“ uvedla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

[nggallery id=24]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: