Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Lezci trénovali záchranu z vrtulníku

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hasiči – specialisté pro práci nad volnou hloubkou a ve výšce z Pardubického kraje v těchto dvou dnech nacvičovali s leteckými záchranáři HZS Středočeského kraje a posádkou vrtulníku Policie ČR záchranné metody pomocí navijáku vrtulníku v podvěsu.

Foto: HZS Pardubického kraje

Pro svůj trénink si tentokrát vybrali lokalitu Leštinky na Hlinecku.
„Hasiči se zaměřili zejména na vyzvednutí a transport osob evakuačními prostředky,“ přiblížil výcvik lezecký instruktor nprap. Josef Urválek.
Cílem dvoudenního cvičení, kterého se zúčastnili hasiči lezci z celého Pardubického kraje, byly zejména možnosti nasazení a taktická připravenost lezeckých skupin a leteckých záchranářů při vyprošťování a záchraně osob v exponovaném skalním terénu, z vodní hladiny. Dále se ověřovaly způsoby komunikace s leteckým záchranářem na místě předávání. Prakticky se týmy seznámily s možnostmi a s technikami záchrany, při využití vrtulníků. Hasiči lezci procvičili stabilizaci stavu postiženého a stabilizaci místa před předáním leteckému záchranáři a procvičili záchranu osob ve stěně a z vodní hladiny.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: