Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Malý velký hrdina na radnici

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Chodí do páté třídy, dobře se učí a chtěl by studovat gymnázium. Hraje golf a na zobcovou flétnu a v krizové situaci se zachoval duchaplněji než leckterý dospělý. Záchranáři je nominován na Zlatý záchranářský kříž, jmenuje se Ondřej Ryšavý,  je z Pardubic a Ježíšek k němu letos přijde dvakrát. První dárky mu totiž v předstihu předala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Desetiletý chlapec byl u dědečka, kterému selhalo srdce. Ondra duchapřítomně zavolal na linku 155 a podle pokynů operátorky záchranné služby prováděl masáž srdce až do příjezdu záchranářů. Drobný usměvavý klučík dnes rozpačitě říká, že to prostě přišlo samo, bez dlouhého přemýšlení. I záchranáři však obdivují jeho duchapřítomnost. V přítomnosti primátorky Pardubic byl Ondra z počátku nesmělý a chvíli trvalo, než se rozpovídal. O zálibách, bratrech, o škole. V té se o duchapřítomnosti svého žáka dozvěděli až od samotných záchranářů a následně chlapcovy maminky.
I slova díků a uznání od primátorky, která je povoláním lékařka, přivedla Ondru do rozpaků. „Když musím pomáhat někde, kde k tomu nemám vše, co vím, že bych jako lékařka potřebovala, bojím se. Proto si moc vážím toho, co jsi udělal. Zůstaň takový,“ řekla chlapci, kterému setkání s ní budou připomínat hodinky.

Nataša Hradní, MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: