Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Mateřskou školu plnou dětí zachvátily plameny, naštěstí jen cvičně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V pondělí 22. dubna v dopoledních hodinách došlo k požáru v Mateřské školce v Chrudimi. Požár vypukl od zapnutého elektrospotřebiče v kuchyňce v druhém nadzemním podlaží a kuchyňka je součástí oddělení „Pohádky“, kde v době vzniku požáru byly malé děti. Naštěstí hořelo jen cvičně.

TC1

Cvičný požár zpozorovala učitelka oddělení, která toto ihned oznámila ředitelce mateřské školy. Událost byla dále nahlášena na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje. Mateřská škola v Chrudimi je rozdělena do šesti oddělení po dvaceti dětech a vždy jednom dospělém. Před příjezdem jednotek hasičů byla provedena evakuace dětí, přesto se uvnitř školky „zapomnělo“ šest děti a dokonce uvnitř objektu zůstala i jedna dospělá osoba.

Úkolem hasičů bylo všechny osoby nalézt a požár včas uhasit. Po příjezdu hasičů na místo byla provedena kontrola počtu evakuovaných osob podle třídních knih a ihned byly stanoveny průzkumné skupiny k prohledání objektu a k likvidaci požáru. Na místě zasahovala nejen profesionální, ale i dobrovolná jednotka hasičů z Chrudimi a Slatiňan. Průzkumná skupina po několika minutách nalezla ztracené děti i učitelku. Ta se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Děti byly vyvedeny ven z objektu a učitelka byla vynesena v nosítkách ven. Poskytnuta jí byla okamžitě kyslíková terapie. Další skupina hasičů zlikvidovala požár.

Poté si hasiči s dětmi na zahradě školy krátce povídali o mimořádných událostech a jak se správně zachovat v určitých nebezpečných situacích. Od hasičů dostali děti omalovánky, záložky, tužky, pexesa, ale také plyšového maskota hasičů Pardubického kraje dráčka Ohniváčka.

Text a foto: por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

[nggallery id=87]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: