Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Město a městská policie pomáhají ve Starých Čívicích

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Větrná tromba, která se dnes odpoledne prohnala Starými Čívicemi, si nevyžádala žádné zranění obyvatel této městské části nebo zaměstnanců podniků sídlících v průmyslové zóně, poškodila však řadu budov a lámala stromy. Na místo okamžitě vyrazili zástupci města a městské policie. Monitorují situaci a pomáhají občanům s řešením následků řádění větru.

Z rodinných domů utrpěly největší škody ty, které stojí podél hlavního průtahu směrem na Prahu. Vítr jim odnesl střechy, další škody způsobily popadané stromy. „Bezprostředně po prohlídce následků vichru jsem obvolala několik firem, které okamžitě přislíbily ještě dnes dodat plachty na provizorní zastřešení poškozených domů, občanům také během zítřka poskytneme kontakty na statiky, kteří budou muset prověřit stav zasažených budov,“ přiblížila aktivitu města přímo ze Starých Čívic primátorka Štěpánka Fraňková.
Jisté je, že posudek statika budou potřebovat také budovy v místní průmyslové zóně. Zde největší škody utrpěl objekt firmy Jtekt, který přišel téměř o celou plechovou střechu. Škody však utrpěly i další průmyslové objekty.
Postiženým občanům výrazně pomáhá městská policie. Její příslušníci obešli všechny majitele poškozených domů s nabídkou náhradního ubytování. Speciální jednotka v tuto chvíli prořezává popadané stromy a odklízí kusy poničených střech.
Magistrát už také kontaktoval několik stavebních firem. Jejich zástupci přislíbili, že hned zítra vyrazí do Starých Čívic a zdejším občanům vyjdou maximálně vstříc tak, aby jejich domy byly opět co nejrychleji v obyvatelném stavu.
Kdo by si během příštích dní nevěděl rady s řešením vzniklé situace, může se s prosbou o radu či pomoc obracet na operační středisko Městské policie Pardubice (tel: 466 859 220) nebo na oddělení krizového řízení Magistrátu města Pardubic, pana Václava Vyšatu (tel: 466 512 142).

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

4 komentář(ů) článku Město a městská policie pomáhají ve Starých Čívicích

 • Petrik

  Speciální jednotka městský policie? a to je jako co? Inspirace kovbojema z bohdanče nebo záskok źa URNU?

  • Ne, pod pojmem speciální jednotka nehledejte žádné ozbrojené komando, ale skupinu, která je předurčena pro pomoc při živelních katastrofách a podobných událostech.
   Po zkušenostech z povodní v roce 2002 byla po vzoru některých měst, z důvodů zvýšení připravenosti městské policie na krizové situace, zřízena skupina pro zásah při krizových situacích. Členové jsou připraveni jak po stránce výcviku, tak po stránce technické na zajištění základních záchranářských prací. Strážníci procházejí lezeckým výcvikem, výcvikem na drobné hasící práce, výcvikem kvalifikované první pomoci, potápěčským výcvikem, práce s motorovou pilou, psovodi, odchyt zvěře a řidič malého motorového plavidla.
   Tato jednotka se mimo jiné podílela na likvidaci polomů ve Vysokých Tatrách v roce 2004.
   Přívěs MP

   • Petrik

    Dobře, ale proč tam jede franková, vždyť Čivice jsou samostatná obec a nepatří pod pardubice.

    • Staré Čívice nejsou samostatná obec, ale část Pardubic. Ale i pokud by tomu tak bylo, stejně by spadaly pod Pardubice jako obec s rozšířenou působností. Tedy i v oblasti krizového řízení.

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: