Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Městský park v Chrudimi bude patřit zdravotníkům

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Celkem 50 dětských zdravotníků z Chrudimského okresu se v pondělí 16. května utká v Chrudimi. V Městském parku se od 9 hodin koná soutěž mladých zdravotníků. Do oblastního kola soutěže je přihlášeno celkem 10 družstev, která budou muset prokázat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti v poskytování první pomoci. Na realisticky přichystaných stanovištích je potkají figuranti s různými zraněními, od lehkých až po život ohrožující stavy.

IMG_0020

„Celá soutěž je situována do Městského parku, kde je na tuto akci více prostoru. Všechna stanoviště budou situována tak, aby byla přístupná i zájemcům, kteří by se chtěli o šikovnosti soutěžících přesvědčit a sami se také poučit o správném provedení první pomoci“ říká Vratislav Příhoda, předseda oblastní výkonné rady ČČK Chrudim. „Slavnostní zahájení proběhne v 9 hodin před sídlem Českého červeného kříže v Městském parku. Slavnostní vyhlášení výsledků je plánováno na 12:30 hodinu“ dodává.

Výuka první pomoci dětí a mládeže je nedílnou součástí činnosti Českého červeného kříže. Jednou z možností jsou i soutěže mladých zdravotníků. Jedná se o zdravotnické kroužky dětí působící na základních školách a víceletých gymnáziích, kde vlastní výuku dětí zajišťují pracovníci jednotlivých škol.

Cílem soutěží první pomoci je motivovat děti a prověřit jejich znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci. Soutěže se mohou zúčastnit pětičlenné týmy vyslané základními školami, víceletými gymnázii a dětskými organizacemi. Děti soutěží ve 2 věkových kategoriích. 1. věkovou kategorii tvoří žáci 1. – 5. ročníku ZŠ a druhou věkovou kategorie žáci 6. – 9. ročníků ZŠ nebo věkově odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Soutěž mladých zdravotníků je postupová. Vítězové z oblastních kol postupují do kol krajských a následně do kola republikového.

Dětské soutěže v poskytování první pomoci se konají již od roku 1981. V českých zemích mají nebývalou dlouholetou tradici a jejími koly prošlo za dobu existence soutěže obrovské množství dětí. Řada z účastníků soutěží mladých zdravotníků se potom i v dospělosti věnuje zdravotnickým povoláním. Ať už jsou to lékaři, zdravotničtí záchranáři, či zdravotní sestry. Navíc se děti, které se účastnily a účastní této soutěže nebo se na ni připravují v kroužcích na školách či dětských organizacích, naučí správně poskytnout předlékařskou první pomoc a již mnohokrát tak pomohly zachránit lidský život.

Vratislav Příhoda – předseda oblastní výkonné rady ČČK

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: