Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Mimořádné jednání bezpečnostní rady

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Počátkem února se sešla ke svému mimořádnému jednání bezpečnostní rada města Pardubic. Tu svolal primátor města jako reakci na hrozící a již vznikající situaci způsobenou hromadným propouštěním zahraničních dělníků.

Ti přijeli do ČR za vidinou vysokého výdělku a mnohdy se kvůli cestě zadlužili a prodali veškerý svůj majetek. Současná celosvětová ekonomická krize však neumožní jejich sen zrealizovat a následně se mohou ocitnout zcela bez prostředků a střechy nad hlavou.Zatímco část propuštěných dělníků vítá nabídku státu na bezplatný návrat domů, druhá část svůj návrat odmítá.V Pardubicích je evidováno zhruba 7700 pracovních povolení, což je třetí nejvyšší počet v republice. Největší zastoupení zde mají Vietnamci a Ukrajinci, dále pak Mongolové a Moldavci. K 1. lednu obdržela cizinecká policie již 476 oznámení o ukončení pracovního poměru a úřady očekávají, že v průběhu prvního čtvrtletí dojde k propuštění dalších několika stovek zahraničních dělníků.

Situace, se kterou nikdo nepočítal

Hasičský záchranný sbor má k dispozici humanitární základnu pro 300 – 400 osob, která je dislokována u nově vzniklého Záchranného útvaru v Hlučíně.
Druhou možností je využít zařízení a prostředků Armády ČR, což stejně jako v případě Hlučínské základny bude znamenat řešení na úrovni ministerstev, protože jde o situaci, kterou nikdo nemohl předvídat a krizové plány s touto situací příliš nepočítají.
Vzhledem k tomu, že hromadné propouštění se netýká pouze Pardubic, ale také dalších velkých měst, bude město hledat společný postup s Plzní a Mladou Boleslaví, kde je situace obdobná.

Nutné také bude řešit zdravotní stav nezaměstnaných osob. Jak uvedl zástupce pardubické záchranky MUDr. Pavel Bareš, zdravotní péče je těmto osobám samozřejmě poskytována. Největší náklady přitom ponese nemocnice. Dohled nad skupinou nějakým způsobem soustředěných osob bude muset s největší pravděpodobností provádět orgán hygieny. Dále zmínil, že situace se bude týkat nejen krajského města, ale také dalších měst v kraji, kde jsou dělníci ubytováni.

Na dnešek (25. února) je svoláno jednání se zástupci zaměstnavatelů, úřadu práce, cizinecké policie a města. V případě potřeby se bude vývojem situace dále zabývat bezpečnostní rada města.

Výpis z jednání bezpečnostní rady.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: