Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Ministerstvo obrany je připraveno pomoci při krizi ve zdravotnictví

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Ministerstvo obrany je v případě krizové situace ve zdravotnictví připraveno pomoci lékařským personálem i nasazením techniky.

[singlepic id=112 w=320 h=240 float=right]Při zachování stávající zdravotnické péče ve vojenských nemocnicích lze navýšit zajištění akutní péče o cca 20 procent, samozřejmě za podmínek odkladu plánovaných standardních operací a ošetření, vyjma akutních případů. Ve všech vojenských zdravotnických zařízeních je celkem k dispozici 230 lékařů – vojáků z povolání, 450 civilních lékařů a 120 neatestovaných lékařů.

Resort obrany může dále poskytnout celkem 100 sanitních vozů s vybavením, 5 vrtulníků rychlé záchranné služby W3A-Sokol, 10 dopravních vrtulníků Mi-17 a Mi-8, 5 dopravních letounů L-410 a An-26 k přepravě pacientů. Veškerá pomoc bude koordinována s Integrovaným záchranným systémem ČR a krajskými krizovými štáby jednotlivých krajů.

Armáda České republiky může dále v případě mimořádné situace dát k dispozici i dvě záchranné roty, které čítají 240 vojáků s technickým vybavením a také příslušníky vojenské policie, například k ostraze objektů.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: