Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Ministr vnitra navštívil Pardubice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Ministr vnitra Jan Kubice, první náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Hruška a náměstkyně ministra vnitra pro ekonomiku a provoz Miroslava Oliveriusová v pondělí 16. ledna navštívili Pardubický kraj. Ten se stal již čtvrtým krajem v republice, který ministr navštívil v rámci pracovních cest po krajích.

První kroky ministra vedly na Krajské ředitelství policie Pardubického kraje, kde ke stolu s ministerskými hosty usedli společně s ředitelem Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Radkem Malířem i jeho náměstci a další policisté. Pracovní diskuse na téma efektivního chodu ředitelství a systémových úspor dopadla velmi pozitivně. Plukovník Mgr. Radek Malíř seznámil hosty s výsledky a budoucím směřováním policie Pardubického kraje. Během prezentace pak byla představena personální a ekonomická situace, plány na zřízení nového Pohotovostně eskortního oddělení a projekty spolufinancované z fondu Evropské unie.
Po zhruba dvouhodinové diskusi se ministr přesunul do budovy Krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Ministr vnitra nejprve diskutoval s ředitelem a náměstky HZS Pardubického kraje o současném stavu hasičů v kraji a debata zamířila i na možné změny související s úsporným opatřením. Během prezentace Hasičského záchranného sboru byly delegaci představeny největší a nejzajímavější události, které hasiči v kraji během uplynulých let řešili.
Poté ministr zavítal na centrální stanici v Pardubicích, kde si prohlédl výjezdovou techniku. Na krajském operačním a informačním středisku se zajímal především o samotné fungování tísňového volání a provoz na operačním a informačním středisku. Ministr vnitra Jan Kubice si vyzkoušel i fiktivní oznámení události na operační a informační středisko od vytěžení události operátorem až po vyhlášení výjezdu jednotce hasičů. Ze stísněných prostor krajského operačního střediska se operátoři přestěhují snad v letošním roce do nové budovy, která je ve výstavbě.
Na závěr setkání předal krajský ředitel hasičů ministru dárek – pardubický perník v podobě hasičského vozidla od krále perníku Pavla Janoše.

Foto: Policie ČR a HZS Pardubického kraje

[nggallery id=63]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: