Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Moderní vůz s termovizí pomůže při pátrání po osobách

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes podepsal s krajským ředitelem Policie ČR Janem Švejdarem darovací smlouvu na 500 tisíc korun, které poslouží na úpravu speciálního velitelsko-monitorovacího vozidla, které bude vybavené kamerovým systémem, termovizí a napojením do komunikačních sítí. Přestavba vozidla by měla být dokončena do konce roku 2015.

„Formou finanční dotace se dlouhodobě snažíme podporovat všechny složky integrovaného záchranného systému. Tyto finance slouží na pořízení speciální techniky, která nepatří mezi obvyklé vybavení,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Konkrétně tento velitelsko-monitorovací vůz bude využíván při ochraně majetku osob postižených živelními pohromami, při sportovních akcích s doprovodem rizikových fanoušků, ale také při vyhledávání pohřešovaných osob,“ dodal hejtman Netolický.

Soustavnou finanční podporu kraje oceňuje také krajský policejní ředitel Jan Švejdar. „Tato technika zefektivní nasazení policie při mimořádných událostech a jsme rádi, že spolupráce policie a kraje je na velmi dobré úrovni a prohlubuje se na všech úrovních.“ Pardubický kraj již v minulosti několikrát přispěl Policii ČR na zlepšení technického vybavení. Například v prosinci 2014 přispěl částkou 700 tisíc korun na moderní radar Ramer, který je přednostně nasazován na silnici I/35.

Mgr. Kateřina Procházková Skůpová, Oddělení komunikace kanceláře hejtmana, Pardubický kraj 

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: