Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na besedě u prvňáčků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Po předchozí domluvě s třídní učitelkou jedné z prvních tříd Základní školy Závodu Míru v Pardubicích uskutečnila pardubická policie tento týden besedy pro všechny tři první ročníky. Hlavním tématem těchto besed byla vlastní bezpečnost.

Na začátku každé hodiny mě žáci přivítali řádným postojem a slušným pozdravem. Já se představil a beseda začala. Ještě než jsem začal povídat, byly už některé ruce nahoře. Ve všech třídách byli prvňáčkové velice aktivní.

Nejprve jsem v krátkosti představil policii jako takovou. Kde se s ní děti mohou setkat, jak poznají policistu a jaká je jejich pracovní náplň. Po úvodním představení jsme se bavili o různých pravidlech, které musí děti doma i ve škole dodržovat. Dále o věcech, které do školy nepatří a naopak, které musí děti do školy mít. To, že za každé porušení školních povinností je čeká trest, věděli moc dobře a hned pár trestů z jejich úst zaznělo – zákaz počítače a televize, domácí vězení a ve škole pak třeba zvláštní úkoly.

Další debata byla zaměřena na kontakt s cizí osobou. Nikdy s nikým nikam nechodit, nesedat do auta, nic si od nikoho cizího nebrat, nikoho neznámého domů nepouštět, pro většinu nebyly tyto rady ničím novým.
Na konci besedy bylo na dětech vidět, že si z besedy odnesly pár rad. Za jejich aktivitu a vzorné chování jsem každému dal policejní vystřihovánku. S úsměvem a radostí každý pěkně poděkoval.

por. Mgr. Tesař Jiří, tiskový mluvčí Policie ČR Chrudim
[nggallery id=66]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: