Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na Chrudimsku tekla krev proudem

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Úrazy a nejrůznější nehody představují situace, s nimiž se většina z nás nikdy nechce setkat. Zatímco někdo spoléhá, že zrovna jemu se vyhnou, jiní se snaží na ně včas připravit.

To je i případ dobrovolných hasičů a zdravotníků, kteří se poslední zářijový víkend sešli v Kostelci u Heřmanova Městce na 6. ročníku nesoutěžního cvičení Rescue Marathon.
Pro většinu z 235 účastníků nešlo o první „maraton“, takže již dávno před akcí jim bylo jasných několik věcí – že se nevyspí a nebude nouze o adrenalin i emoce. První zásah na sebe skutečně nenechal dlouho čekat.
Krátce po půlnoci se hlavní budova proměnila v domov pro seniory, o jehož zraněné klienty se zasahující museli postarat. Jen co si trochu odpočinuli, už se museli přesunout na druhou stranu areálu, kde vyrostlo evakuační středisko.
Ta pravá akce však začala v sobotu ráno, kdy se jednotlivé týmy vydaly na dvacet kilometrů dlouhou trasu. Cestou řešily nejrůznější situace, jako je porod, resuscitace nebo střelné zranění, ale také speciality typu nehoda sanitky nebo telefonická resuscitace.

Sponzoři akce: Nadace Vodafone ČR > Hartmann- Rico > Jaga spol. s.r.o. > Koms Mělník a.s. > Chládek a Tintěra Pardubice a.s. > Unilever ČR > Loap > Coca- Cola > Red Bull > HZS ČR- SOZ Olomouc, sklad Skuteč > > Poděkování: SDH Kostelec u Heřmanova Městce za přípravu areálu a péči během cvičení. SDH Heřmanův Městec a Načešice za materiální a fyzickou podporu. Rescueinfo z. s. se na akci podílelo dokumentací a pomocí s radiokomunikací.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: