Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na návštěvě u hasičů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Stanice dobrovolných a především profesionálních hasičů jsou častým cílem exkurzí mnoha škol. Krátký článek z jedné takové „návštěvy“ nám poslal Tomáš Kočička ze Středního odborného učiliště stavebního v Černé za Bory.

V úterý 31. května se studenti Středního učiliště stavebního v Černé za Bory zúčastnili prohlídky hasičské stanice na Dukle,  jelikož každá škola musí mít odučených 6 hodin ročně na téma ochrana zdraví.
Zde jsme si prohlédli jejich techniku a dostali mnoho užitečných rad od profesionálů. Hasič nás provedl zásahovými auty a ukázal nástroje, které každý den používají na svých akcích při záchraně života ostatních. Mino aut nám ukázal i oblečení, které je odolné proti chemikáliím a velkému žáru. Dále nás provedl druhým patrem, kde jsou ložnice a jídelna  propojená s obývákem (kde prý tráví 1/3 své pracovní doby) . Dále nás provedl např. tělocvičnou a posilovnou.  Každý hasič musí být řádně  vyškolen a proto musí 2x do roka prokázat svojí fyzickou a psychickou výdrž.
Všichni jsme si to moc užili a domů  jsme si přivezli mnoho rad a nových znalostí o hasičském sboru na Dukle. Rádi se tam zase za rok vrátíme.

Tomáš Kočička, 2.Z Střední odborné učiliště stavební, Černá za Bory

 

[nggallery id=50]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: