Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na protipovodňová opatření dá kraj obcím tři čtvrtě milionu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Kraj pomůže s přípravou protipovodňových opatření hned v několika obcích. Shodli se na tom dnes radní. „Celkem vynaložíme z rozpočtu kraje v rámci na tyto dotace 744 tisíc korun,“ upřesnil radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

DSC_6198Pardubický kraj může obcím přispět zejména na přípravu staveb, tedy na projektovou dokumentaci a studie k podobným stavbám.
„Loňské povodně sice Pardubický kraj z větší části ušetřily, ale řada obcí si začala uvědomovat nutnost vyřešit odtokové poměry na svém území, zajistit protierozní opatření a revitalizovat některé místní vodní nádrže, které by mohly přívaly vod na určitou dobu pojmout,“ vysvětlil Václav Kroutil. Tentokrát radní schválili žádosti městyse Choltice, kde chtějí revitalizovat Podrybníčky a nádrž Marešák, obce Dřenice a Dolní Rovně, kde připravují  studie protipovodňové a protierozní ochrany, obce Jaroslavi na dokumentaci pro stavební povolení na protipovodňová opatření a obce Urbanice na studii odtokových poměrů v katastru obce.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: