Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na svatého Floriana se otevřely brány hasičských stanic na Chrudimsku

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Ve středu 4. května se otevřely pomyslné brány všech hasičských stanic na Chrudimsku. Zájemci z řad veřejnosti, ale také žáčci mateřských i základních škol zavítali nejen na centrální stanici do Chrudimi, ale také na pobočné stanice do Hlinska a na Seč. Svatý Florián, patron všech hasičů, který má 4. května svátek, hasičům sice moc v podobě počasí nepřál, ale návštěvníky to ani malinko neodradilo.

DSC_6011

Na stanici v Chrudimi na všechny příchozí čekala spousta zajímavých ukázek. S údivem návštěvníci hleděli na to, jak vypadá vystřelení airbagu ve vozidle při dopravní nehodě. Všechny nadchla i ukázka hašení hořícího oleje v hrnci. Potlesk sklidili hasiči také za ukázku předvedení vyprošťovacího hydraulického zařízení, které hasiči používají při dopravních nehodách. Hasiči v okrese Chrudim zasahují denně u řady dopravních nehod. Přibližně u každé třetí nehody je nutné použít právě vyprošťovací zařízení. Návštěvníci se zájmem poslouchali výklad i o problematice nebezpečí požárů, kdy a jak použít hasicí přístroj, jak předejít požárům i jak se chránit při mimořádné události a jak se zachovat, když zazní siréna. Přítomní, kterých hasiči napočítali i přes nepřízeň počasí více než 300, měli možnost prohlédnout si i nejmodernější mobilní techniku.

Hasiče na všech stanicích potěšila velká účast i spokojený úsměv odcházejících dětí a dospělých. Každý si domů opět odnesl nejen zážitek z předvedených ukázek, ale také drobné propagační materiály.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pak

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: