Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Nález podezřelého předmětu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Předmět připomínající leteckou pumu, který byl nalezen v areálu Parama v odpoledních hodinách, vyvolal okamžitá a nezbytná opatření v podobě uzávěry silnice I/37 směrem od Hradce Králové (na kopečku) k ulici Pražská. Zavřena byla rovněž železniční trať mezi zastávkami Pardubice hl. n. – Medlešice.

Z Parama bylo okamžitě evakuováno 30 osob. Zasedl kvůli tomu i krizový štáb. Přivolání pyrotechnici vyloučili nebezpečí, nejednalo se o žádnou munici. Předmět byl identifikován pouze jako připomínající pumu. Opatření byla zrušena v 16.20 hodin.

„Původní obavy, že se jedná o roznětku vytaženou z těla letecké pumy, se naštěstí nepotvrdily. Na místo přivolaný pyrotechnik to vyloučil. Musím poděkovat policii za profesionální práci. Veškeré její složky prokázaly, že jsou velmi dobře připraveny,“ konstatoval hejtman a šéf bezpečnostní rady kraje Martin Netolický. Obavy z přítomnosti munice v areálu Parama panují od konce druhé světové války, kdy byla bombardována v srpnu 1944 tehdejší Fantova továrna spojeneckými vojsky. „Bezpečnostní rada se opakovaně těmito riziky zabývala a dle dnešního ostrého zásahu je zřejmé, že nedošlo k podcenění situace. Štěstí přeje připraveným,“ doplnil Netolický.

V případě, že by došlo k naplnění obav, musela by být provedena evakuace v okolí 1100 metrů. Týkalo by se to části sídliště Dukla, vlakového nádraží a blízkých obchodních domů, ale také Svítkova. „Veřejnost byla o rizicích informována již v minulosti v souvislosti s přípravou výkopových prací v okolí areálu Paramo, kdy byly zpracovány plány uzávěr a evakuací veřejnosti, firem i podniků. Pokud by se nález potvrdil, byli jsme připraveni postupovat podle těchto plánů. Podezření se naštěstí nepotvrdilo, přesto jsme byli nuceni přistoupit k uzávěře nejbližšího okolí oznámeného nálezu, neboť nebylo možného kohokoliv vystavit nebezpečí zásahu střepinou nebo části technologického zařízení. Děkujeme všem občanům a řidičům za trpělivost při dopravních komplikacích,“ vysvětlil ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Radek Malíř.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: