Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Nález zavazadla

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Každý z nás se může dostat do situace, kdy nalezne podezřelé zavazadlo, ke kterému se nehlásí nikdo z okolí. Jak se v takovém případě zachovat?

Ne každé zavazadlo, které nalezneme, je skutečně opuštěné. Nejdříve se proto pokusíme zjistit, jestli nepatří někomu v okolí.
V případě, že se k němu ani po našem upozornění nikdo nehlásí, budeme toto zavazadlo považovat za nebezpečné a podle toho k němu přistupovat.
Přestože v naprosté většině těchto případů se následně zjistí, že jde o neškodné zavazadlo, může obsahovat biologickou, radioaktivní nebo chemickou látku, případně nástražný výbušný systém.

Pozornost věnujeme především zavazadlům na nádražích, letištích, nákupních centrech nebo v dopravních prostředcích, tedy v místech s vysokou koncentrací osob. Nástražný výbušný systém v opuštěném zavazadle ovšem nemusí mít souvislost pouze s terorismem. Může být dílem psychicky narušeného člověka nebo namířen prosti konkrétní osobě. Všímat bychom si proto měli i podezřelých zavazadel na ostatních místech, například v blízkosti sídel úřadů a dalších organizací.

Jak postupovat dál?

  • Ustupte od podezřelého zvazadla a v žádném případě s ním nemanipulujte.
  • Nesnažte se zavazadlo přemístit do bezpečí.
  • Upozorněte ostrahu objektu, řidiče MHD nebo jinou odpovědnou osobu. Pokud nikdo takový v okolí není, volejte 112.
  • Operátorovi tísňové linky podrobně popište nalezené zavazadlo a řiďte se jeho pokyny.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: