Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Nechceme druhé Vrbětice. Květná musí být bezpečná

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V souvislosti s nedávným výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku se začalo spekulovat o znovuoživení muničního skladu v Květné u Poličky. Svoji návštěvu zvažuje i ministr obrany.

S místními samosprávami jsme za jedno. Situace z Vrbětic na Zlínsku se nesmí opakovat, byť v jiné části republiky. Budeme proto požadovat  záruky bezpečnosti uložené munice. Podle našich informací není zcela jisté, že munice bude ve vlastnictví státu. Proti takovému řešení by totiž nikdo nic neřekl. Naopak obnovení v minulém roce uzavřeného skladu může přinést pracovní místa pro některé profese v regionu. Jednoduše potřebujeme vědět co, v jakém technickém stavu a s jakými riziky bude v Květné uloženo. Jinak si těžko dovedu představit souhlas. Bezpečnostní rada kraje, kde jsou zastoupeny všechny složky integrovaného záchranného systému, se záležitostí bude zabývat na svém příštím zasedání.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: