Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Nevíte si rady? Zavolejte na Informační zdravotnické centrum

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje zřídila Informační zdravotnické centrum pro občany, kteří potřebují poradit, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů zavřeny. Pacientům slouží od prvního srpna letošního roku.

Dispečeři, záchranáři a lékaři  jsou připraveni  na telefonu  466 650 647 konzultovat zdravotní stav dospělého pacienta a zdravotní stav dětí pak na čísle 466 650 658.
Změnu představil ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda. „Zrušené pohotovosti v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, tj. aby samostatně obstály odborně, personálně a i ekonomicky.  Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsem zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují,“ sdělil ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda.
Erudovaní odborníci v Informačním zdravotnickém centru pohotově poradí, jak mají lidé postupovat například, když si podvrtnou nohu, když je trápí vysoké teploty nebo mají bolesti. „Stejně tak doporučí nejbližší LSPP nebo předají kontakt přímo na oddělení spádové nemocnice,“ dodala radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.
„Linka 155 zůstává nadále k dispozici pro akutní kritické případy, tedy pro výjezdy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.“ Lékařskou službu první pomoci převzaly od Nového roku krajské nemocnice. Po vyhodnocení zkušebního provozu byla zrušena LSPP od 1. července 2010 v Poličce a v Červené Vodě od 1. srpna 2010.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: