Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Nové složení Bezpečnostní rady statutárního města Pardubic

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V souvislosti s obměnou lidí ve vedení magistrátu, dochází také ke změně členů Bezpečnostní rady statutárního města Pardubic. Ta je zřízena v souladu s § 24 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů a je koordinačním orgánem pro přípravu na krizové situace.

Její působnost je vymezena správním obvodem obce s rozšířenou působností, tzn. katastrálními územími následujících obcí:
Barchov, Bezděkov, Borek, Bukovina nad Labem, Bukovka, Časy, Čeperka, Čepí, Černá u Bohdanče, Dašice, Dolany, Dříteč, Dubany, Hrobice, Choteč, Chýšť, Jezbořice, Kasalice, Kostěnice, Křičeň, Kunětice, Lány u Dašic, Lázně Bohdaneč, Libišany, Malé Výkleky, Mikulovice, Moravany, Němčice, Neratov, Opatovice nad Labem, Ostřešany, Pardubice, Plch, Podůlšany, Pravy, Ráby, Rohovládová Bělá, Rohoznice, Rokytno, Rybitví, Sezemice, Slepotice, Spojil, Srch, Srnojedy, Staré Hradiště, Staré Jesenčany, Staré Ždánice, Starý Máteřov, Stéblová, Třebosice, Úhřetická Lhota, Újezd u Sezemic, Vlčí Habřina, Voleč a Živanice.

Nové složení

předseda
MUDr. Štěpánka Fraňková
primátorka města
místopředseda
Mgr. Jindřich Tauber
1. náměstek primátorky
tajemník
Ing. Jiří Kyncl
vedoucí oddělení krizového řízení
člen
Mgr. Martin Růžička
tajemník magistrátu
člen
Ing. Petr Kvaš
Městská policie Pardubice
člen
Mgr. Jaroslav Jireš
Krajské ředitelství policie Pardubického kraje – územní odbor Pardubice
člen
Ing. Martin Záleský
Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje
člen
MUDr. Pavel Svoboda
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

4 komentář(ů) článku Nové složení Bezpečnostní rady statutárního města Pardubic

 • Miroslav Mlynarčík

  Dobrý den,na Nový rok převezme za rozporuplných okolností ostrahu Synthesie a Explosie na zkoušku firma ABL spojená s ministrem Bártou.Dle slov manažerů ABL chtějí skusit co ostraha takových objektů obnáší a berou to jako odrazový můstek k hlídání dalších chemiček!!!Myslím, že se jedná o hazard se životem obyvatel v okolí Semtína a jde o nezodpovědný krok managementu.Cca. polovina členů ostrahy odchází a ABL ještě před účiností smlouvy obsazuje Semtín neproškolenými zaměstnanci ABL z Foxconnu bez znalostí podniku a vyplývajících nebezpečí!!!Zde bych připomněl akci „NEBEZPEČÍ 2006“, při které došlo k cvičné evakuaci obyvatel Rybitví před únikem chlóru a keré jsem se účastnil.Proto myslím, že by se probíhající výroba chemie a výbušnin neměla zlehčovat a právě i ostraha podniku projednávat s vedením přilehlých měst a obcí a s vedením kraje.

  • Mirda

   To je děsný, co se děje. Ostraha podniku jako je semtín měla zůstat na profesionálech a ne v rukou firmy která je soukromá. Hlídat ukrajince ve foxkonu a výbušniny v semtíně je dost rozdíl.

 • Pardubák

  Zas další organisace, která stojí prachy. Byla vůbec někdy potřeba?

  • Dobrý den, bezpečnostní rada (BR) není samostatná organizace, ale tvoří ji představitelé města a složek IZS. BR se schází ke svému jednání 2x ročně.
   Pokud jde o to, jestli byla někdy potřeba, je odpověď složitější. V Pardubicích, respektive celé obci s rozšířenou působností, existují dva orgány zaměřené na krizové situace:
   -Bezpečnostní rada
   Zajišťuje přípravu na mimořádné události, např. plán evakuace, nouzové zásobování,…
   -Krizový štáb
   Je pracovním orgánem primátora a schází se v okamžiku vzniku nebo hrozby mimořádné událostí. Kromě členů BR jsou jeho členy také zástupci dalších organizací a odborů magistrátu.
   V Pardubicích nenastala od roku 2003 žádná událost, při níž by byl KŠ svolán (pouze v rámci cvičení), ale celkem 3x bylo v reakci na aktuální situaci svoláno mimořádné jednání Bezpečnostní rady:
   2004 – anonymní výhrůžky bombovým útokem vůči přestavitelům města
   2009 – zvyšující se počet nezaměstnaných cizinců na území ORP Pardubice
   2010 – vydatné sněhové srážky

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: