Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

O portálu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Vítejte na portálu „Rady v nouzi“, který je určen nejen obyvatelům Pardubic a Chrudimi.

Proč vznikly „Rady v nouzi“?

Na internetu je mnoho stránek, na nichž se můžete dozvědět, jak se chovat v nejrůznějších krizových situacích. Od webu Ministerstva vnitra, přes stránky jednotlivých městských a krajských úřadů, až po nejrůznější sbory dobrovolných hasičů.
Na většině z nich jsou ale tyto rady pouze jednou z mnoha součástí stránek, obvykle bez možnosti čtenářské reakce, tedy komentářů, nebo diskuse. Existují sice speciální portály, jako například „pozary.cz“, „zachrannasluzba.cz“ a další, kde je možné o této problematice diskutovat, ale ty jsou určeny spíše odborné veřejnosti.
Naproti tomu „Rady v nouzi“ mají být a pevně věřím, že budou zaměřeny především na běžné obyvatele, kterým není lhostejný vlastní život a chtějí být připraveni na nejrůznější situace, které je mohou potkat. To samozřejmě neznamená, že zde nejsou vítáni odborníci na danou problematiku, právě naopak.

Pro odborníky

Veškeré články a texty před uveřejněním kontrolujeme tak, abychom odstranili případné chyby. Přesto se může stát, že v článku bude něco nesprávně, nepřesně, nebo neúplně uvedeno. V takovém případě Vás prosíme o upozornění, aby mohla být chyba co nejrychleji odstraněna. Budeme také rádi, pokud se rozhodnete podělit o své znalosti a zkušenosti a pošlete nám e-mailem námět na článek. Rádi bychom průběžně přidávali rady pro nejrůznější situace, ale spousta z nich vyžaduje speciální znalosti, které máte třeba právě Vy.

Kdo za portálem stojí?

„Rady v nouzi“ založil a provozuje spolek Rescueinfo, se sídlem v Pardubicích (nově působíme také z Nasavrk na Chrudimsku).
Spolek vznikl (tehdy jako sdružení) začátkem roku 2005 z podnětu několika uživatelů občanských radiostanic. Myšlenka založit toto sdružení ale sahá až do období katastrofálních povodní v roce 2002.
Stěžejní činností spolku je vzdělávací a preventivní činnost v oblasti ochrany obyvatel.
Od roku 2007 zajišťuje v rámci projektu „Rady v nouzi“ organizaci osvětových besed pro veřejnost a provozuje internetový portál www.radyvnouzi.cz. V roce 2009 bylo sdružení partnerem projektu Vzdělávací modul „Ochrana člověka za mimořádných událostí„ realizovaného v Královéhradeckém kraji z prostředků ESF.
V březnu 2010 spustilo sružení informační web www.varujemevas.cz, zaměřený na varování obyvatel.

Pro své názory, náměty a připomínky můžete využít některý z následujících kontaktů:

Rescueinfo z. s.
Havlíčkova 285
538 25 Nasavrky

Michal Bareš, ředitel spolku
Tel.: 603 981 272
info@rescueinfo.org

Pozn.: Krizovou situací je pro účely tohoto portálu myšlena jakákoliv mimořádná událost, při které ani nemusí být vyhlášen žádný krizový stav.

Informace pro Chrudimsko jsou doplňovány postupně.

Bannery a ikonky RadyvNouzi.cz

Podporují nás

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

1 komentář článku O portálu

  • Vladimír Hájek

    zdravím,kdo mi pomůže při autonehodě / dále jen DN /s PČR,která udělala záznam této DN samozřejmě v jejich prospěch a dále to šlo na Mag.Frýdku-Místku a rozhodnutí je vinným.Soudní znalec vyhotovil posudek,že zavinění padá na PČR.V jejich výpovědích je plno rozporů,což dokazuje kamera PČR.Jsem z Bašky u F-M.
    Díky za odpověď.
    Vladimír Hájek
    73901 Baška 248

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: