Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Ochrana před povodněmi

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Návštěvníci bezpečnostních veletrhů Pyros a Idet na brněnském výstavišti měli možnost seznámit se s jednotlivými prostředky použitelnými ochraně před povodněmi. Přímo uprostřed výstaviště vybudovala Česká protipovodňová asociace bazén o rozměrech 24×63 metrů, ve kterém probíhaly praktické ukázky.

Ochrana měst a území

První část bazénu je zaměřena na ochranu rozsáhlejších území, jako jsou části měst nebo okolí významných objektů.
V této části jsou prezentovány především nejrůznější hliníková a plastová hrazení a vodou plnitelné pryžové zábrany. Za zmínku stojí především mobilní hrazení DPS 2000, které je využito i v protipovodňové ochraně Pardubic a podle údajů výrobce může být 100m dlouhá hráz o výšce 2m postavena v pěti lidech během 2 hodin.

Individuální ochrana objektů

V prostřední části bazénu je vybudován malý dům, na kterém jsou demonstrovány možnosti ochrany jednotlivých objektů. Jedná se především o malé zábrany, ochranné desky na okna a dveře a zábrany plnitelné vodou. Velmi nápaditý je systém, kdy se  deska  chránící okno pouze zahákne za mříže a přitáhne klíčem.

Zajištění kanalizace a potrubí

Nejenom okny a dveřmi se může dostat voda do domu, ale velkým problémem je také průnik vody potrubím. Část ukázek je tedy zaměřena na tento problém. Jedná se nejen o zpětné klapky, zabraňující vniknutí vody, ale také těsnící vaky, které lze rychle nafouknout a tím potrubí utěsnit.
Opomenout nelze ani uzamykatelný kanalizační poklop, který brání odnesení poklopu proudem vody.

Velkokapacitní čerpadlo

Mezi čerpací technikou na první pohled zaujala plovoucí mobilní kontejnerová  čerpací stanice, která je využitelná především pro odčerpávání rozlehlých lagun při povodních.

[nggallery id=33]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: