Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.
Přechody bez důkladného osvětlení jsou životu nebezpečné. Dopravní policie v současné době registruje 243 rizikových přechodů, u kterých mimo jiné chybí kvalitní osvětlení. Jen loni došlo v České republice k 1348 nehodám s účastí chodce a 35 chodců bylo při těchto nehodách bohužel usmrceno.
Proto Skupina ČEZ ve spolupráci s Policejním prezidiem ČR a BESIP vybrala 70 rizikových přechodů, které by se díky grantu Nadace ČEZ mohly správně osvětlit. Stačí, když pro ně budete hlasovat v letošním ročníku vaší volby. V každém regionu (rozdělení dle distribučních území) osvětlí Nadace ČEZ 5 rizikových přechodů. Dva nejrizikovější přechody vybere odborná porota, další tři veřejnost svým hlasováním. Celkem to znamená 35 osvětlených a bezpečnějších přechodů v České republice.
O přechodech, které mají být pro chodce i řidiče bezpečnější, mohou lidé hlasovat do 24. května. V průběhu listopadu budou hlasy sečteny a vybrány vítězné projekty. Ty během prosince posoudí komise z hlediska realizovatelnosti a nezbytnosti, přihlíženo bude i k počtu doporučení, které byly pro daný projekt odevzdány. Vybrané projekty budou následně předloženy ke schválení Správní radě Nadace ČEZ.
10 vybraných nebezpečných přechodů ve Východních Čechách
Město | Ulice | Město | Ulice | |
Česká Třebová | Dr. E. Beneše | Náchod | Pražská | |
Chrudim | Palackého třída | Trutnov | Na Struze | |
Pardubice | Na Drážce | Hradec Králové | Ant. Dvořáka | |
Moravská Třebová | Brněnská | Holice | Nádražní | |
Nová Paka | Kotíkova | Rychnov n. Kněžnou | Jiráskova |
Chrudim
Přechod pro chodce je na rušné křižovatce Palackého třídy a Fibichovi ulice, přímo u polikliniky.
- 27. září 2008, 22:00 – 1 těžké zranění – srážka neznámého automobilu s chodcem. Řidič z místa něhody ujel.
- 19. listopadu 2010, 18:20 – 1 lehké zranění – srážka osobního automobilu s chodcem.
- 29. října 2012, 16:25 – 1 lehké zranění – srážka osobního automobilu s chodcem.
- 5. listopadu 2012, 06:25 – 1 lehké zranění – srážka nákladního automobilu s chodcem.
- 9. listopadu 2012, 06:57 – 1 lehké zranění – srážka osobního automobilu s chodcem.
- 17. ledna 2013, 18:10 – 1 lehké zranění – srážka osobního automobilu s chodcem.
Pro tento přechod můžete hlasovat zde.
Pardubice
Přechod pro chodce je na rušné silnici u sídla firmy Služby města Pardubic a.s.
- 15. dubna 2012, 12:25 – 1 lehké zranění – srážka osobního automobilu s chodcem.
Přidat komentář