Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Otázky a odpovědi

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

S novým rokem jsem se rozhodli podívat trochu „pod pokličku“ portálu, na němž právě jste. Přinášíme vám odpovědi na některé otázky, které průběžně dostáváme.

Kdo stojí za tímto portálem?
Portál radyvnouzi.cz provozuje pardubické občanské sdružení Rescueinfo v rámci projektu „Rady v nouzi“. Kromě samotného portálu jsou součástí projektu besedy pro obyvatele a preventivní stánky na akcích pro veřejnost.

Proč nepřinášíte více článků a fotek z událostí (nehody, trestné činy)?
Už v okamžiku, kdy začal vznikat nápad, vytvořit tento portál, jsme si určili několik zásad. Tou první je, že nechceme být černou kronikou, ani bulvárem. Hlavním cílem portálu je přinášet rady pro různé situace, v nichž se může každý ocitnout, nikoliv ukazovat „krvavé snímky“ z nehod. Výjimkou jsou pouze události, které jsou velkého rozsahu a dotýkají se celého města, jako například předloňský požár v Prokopce. Dále pak zveřejňujeme aktuální události v okamžiku, kdy policie žádá veřejnost o pomoc.

Články z tiskových konferencí a o cvičeních zbytečně činí web nepřehledným. Těžko se pak hledají rady.
Web má samozřejmě k dokonalosti hodně daleko, ale domnívám se, že přehlednost není zase tak špatná. V levém sloupci jsou pod červeným nadpisem „Krizové situace“ umístěny všechny základní rady. Pod nimi pak jsou „Informace“ tedy to, co se hodí vědět. Pravý sloupec obsahuje všechny další informace, které ale nejsou tak důležité.Domníváme se, že složky záchranného systému si zaslouží větší popularizaci před veřejností, než pouhé zprávy o nehodách a požárech. Proto články o cvičeních a „zákulisí“ IZS budou i nadále tvořit součást webu.

Nechcete psát více článků o dobrovolném sektoru?
Ano, i to je jeden z úkolů portálu – představovat činnost dobrovolných záchranářů. Bohužel je tu ale jeden problém. Nemůžeme psát o tom, co nevíme. Všechny dobrovolné organizace z Pardubicka byly buď e-mailem nebo osobně kontaktovány a byla jim nabídnuta možnost uveřejňovat informace z jejich činnosti, ale žádná organizace této možnosti zatím nevyužila, což mě osobně mrzí. Pokud budeme o akci včas vědět, rádi zveřejníme pozvánku i do kalendáře.

Jak jsou radyvnouzi.cz zacíleny? Na město, nebo celý okres?
Prioritně jsou zacíleny na město jako takové, proto i nejvíce článků se týká přímo Pardubic. Na druhou stranu ale například rady pro krizové situace jsou všude stejné a neliší se, pokud je čte někdo z Pardubic, nebo třeba z  Brna. O tom svědčí i to, že na tento portál odkazuje na svých webech mnoho sborů dobrovolných hasičů z celé ČR, nebo třeba oddělení krizového řízení města Moravská Třebová.

Jedna technická otázka. Čím pořizujete fotografie ke článkům?
Záleží na tom, kdo je jejich autorem. Některé fotografie jsou součástí tiskových zpráv nebo nám je zaslali jejich autoři.
Vlastní fotografie pořízené do letošního léta vznikaly Panasonicem DMC-FZ50. Od podzimu pak digitální zrcadlovkou Nikon D80.

Co mám udělat, pokud chci poslat článek?
Není nic jednoduššího, než využít kontaktní formulář. Ideální ale je poslat článek mailem na info@rescueinfo.org. Případným vážným zájemcům je možnost zřídit přístup do redakčního systému pro vkládání článků.

Proč se mi místo radyvnouzi.cz zobrazuje radyvnouzi.rescueinfo.org?
Vše je o penězích a tak tento portál běží na webhostingu stránek jeho provozovatele. Bohužel není možné používat na jednom účtu dvě domény, takže jsme zvolili tuto možnost. Adresa radyvnouzi.cz samozřejmě funguje a je na tuto adresu přesměrována.

Chystáte nějaké novinky do budoucna?
Několik novinek by se našlo, ale zatím bych je moc neprozrazoval. Pouze prozradím, že v nejbližší době začne malá soutěž, která bude probíhat celý rok.

Kdo provoz portálu hradí?
Provoz je plně hrazen z prostředků sdružení Rescueinfo a jeho členů. Na tento projekt jsme nežádali žádnou dotaci ani grant. Velkou pomocí jsou také firmy uvedené v sekci Podporují nás.

Jaké informace zde návštěvníci nejčastěji hledají?
Podle statistiky přístupů patří mezi nejčastěji hledané informace zdravotnické pohotovosti a lokalizace mobilního telefonu. Přímo na portálu pak jsou nejčtenější rady při dopravní nehodě, mapy ohrožení a přehled rizik. V posledních dnech je nejvyhledávanější informací, kdy volat policii k dopravní nehodě.

Prosba závěrem
Podle dotazníku, který zde byl umístěn v průběhu loňského jara, je téměř 60 procent návštěvníků portálu z řad odborné veřejnosti. Velmi nás těší zájem odborné veřejnosti, ale tito lidé si obvykle dokáží v případě ohrožení poradit sami i bez našich rad. Rádi bychom tento poměr otočili tak, aby většina návštěvníků přicházela z řad laické veřejnosti.
Obracím se tedy s prosbou na všechny provozovatele webů nejen z Pardubic, kteří nám mohou pomoci přilákat na portál ty, kteří nad tím, co dělat v případě ohrožení nikdy nepřemýšleli. Budeme velmi vděčni, pokud na svůj web umístíte odkaz nebo náš banner.
Stejně tak budeme rádi za možnost umístění propagačního letáku například ve Vaší výloze.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: