Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pád letadla prověřil spolupráci jednotlivých zasahujících složek

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

K pádu dopravního letadla, které se zřítilo v prostorách pardubického letiště, vyjížděla 23. března v 19.42 hodin profesionální jednotka hasičů z Pardubic, Vojenská hasičská jednotka letiště Pardubic, jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Starého Hradiště, Policie ČR, Vojenská policie a zdravotnická záchranná služba. Při pádu letadla došlo ke smrtelnému zranění pěti pasažérů.

pád letadlaNaštěstí se nejednalo o skutečnou událost, ale o taktické cvičení.

A jak cvičení vypadalo?

Krátce po vzletu malého dopravního letounu došlo k požáru pravého motoru a následné destrukci křídla. Letoun dopadl na zem v prostoru letiště Pardubice a začal hořet. První jednotky přijíždějící na místo ihned začaly s hasebními pracemi a vyprošťováním osmi pasažérů. K vyproštění museli hasiči použít hydraulického vyprošťovacího zařízení a zvedacích vaků.
Při nehodě byly dvě osoby zraněny lehce, jedna těžce a pět osob leteckou nehodu nepřežilo. Letadlo pro toto cvičení bylo vyrobeno z trubkové konstrukce a plechů, uvnitř byly umístěny sedadla i úkryty, aby byla možnost vyzkoušet i různé způsoby záchrany osob.
Cílem cvičení bylo prověřit dojezdové časy jednotek do prostoru letiště, prověřit informační tok při mimořádné události mezi jednotlivými složkami letiště a jednotkami požární ochrany. Prověřilo se prohloubení spolupráce jednotlivých zasahujících složek, dostatečnost technických prostředků pro zásah i úroveň zabezpečení.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: