Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubáci mohli nahlédnout pod pokličku hasičů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubičtí hasiči společně se svými kolegy z dalších záchranářských a bezpečnostních organizací, připravili na dnešek „Den otevřených dveří“. Malí i velcí návštěvníci si mohli nejen prohlédnout nejnovější techniku, ale také shlédnout několik zajímavých ukázek.

Program, který navštívilo také několik pardubických základních škol, zahájila lezecká skupina pardubických hasičů s ukázkou svých dovedností ve výškách a nad volnou hloubkou.
Po té následovaly ukázky policejní práce, v podání republikové policie a městských policií z Pardubic a Lázní Bohdaneč.
Své umění předvedla také Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje, jejíž čtyřnozí svěřenci jsou odborníky na sutinové a plošné vyhledávání, což předvedli například při podzimní explozi plynu v Hradci Králové.
Stejně jako na většině podobných akci vzbudil největší zájem návštěvníků zásah hasičů na dopravní nehodu s vyproštěním zraněných. Ty si následně do své péče převzali přítomní členové Českého červeného kříže.
V další ukázce hasiči představili specialitu svého vybavení – vysokotlaké řezací a hasící zařízení Cobra. To umožňuje pomocí tlakové vody a abraziva proniknout přes překážku a účinně hasit.

[nggallery id=18]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: