Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubice obchází falešná sociální pracovnice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V uplynulých šesti týdnech minimálně ve dvou případech na dveře sociálně slabších rodin zaklepala žena, která se vydávala za sociální pracovníky. Pokaždé se lidí ptala na rodinné a majetkové poměry a finanční situaci. Tato žena není v žádném případě zaměstnankyní magistrátu. Lidé by jí proto neměli na jakékoliv otázky odpovídat a o její návštěvě okamžitě informovat Odbor sociálních věcí MmP.

Magistrát o návštěvě neznámé ženy informovali sami občané, ke kterým terénní pracovníci pravidelně chodí. „Vzhledem k tomu chci na obyvatele Pardubic apelovat, aby byli v těchto případech obezřetní. To nejmenší, co mohou udělat, je požádat o předložení služebního průkazu, který mají všichni naši terénní pracovníci,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Na pravém průkazu je vždy uvedeno jméno pracovníka, jeho osobní číslo, označení odboru magistrátu, číslo občanského průkazu pracovníka, podpis tajemníka magistrátu a držitele průkazu. Na druhé straně jsou potom jasně popsané kompetence pracovníka. Průkaz musí na požádání ukázat.

Pokud by se podobná situace opakovala a neznámá žena by opět u někoho zazvonila, v ideálním případě by bylo nejlepší zkusit zjistit její jméno. Každopádně by však měli kontaktovat Odbor sociálních věcí Magistrátu města Pardubic, konkrétně Ivu Bartošovou na tel. čísle 466 859 631.

Šimon Hradní, tiskový úsek MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: