Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubice zažily evakuaci obyvatel

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Náhodný návštěvník Pardubic mohl včera lehce získat pocit, že se blíží konec světa. Po městě jezdily za doprovodu městské policie autobusy s nápisy „EVAKUACE“, okolí ČEZ arény střežily smíšené hlídky Policie ČR a Aktivních záloh armády se samopaly na zádech a to vše dokreslovaly spuštěné výstražné sirény.

Naštěstí se nejednalo o nic, co by zaplnilo titulní stránky novin, ale pouze o cvičení pardubického magistrátu a dalších organizací, se kterými počítá plán evakuace města.
Cvičení „EVAKAUCE 2009“ vycházelo ze situace, kdy vlivem silných dešťových srážek, stoupají hladiny řek a začínají ohrožovat obyvatele domů na nábřeží Závodu míru a v protějších Polabinách.
Primátor města proto v pondělí požádal hejtmana o vyhlášení stavu nebezpečí a následně nařídil na úterní odpoledne evakuaci vybraných částí města. Při ní šest autobusů dopravního podniku postupně odváželo do „bezpečí“ celkem 180 žáků základních škol nábřeží Závodu Míru, npor. Eliáše a Prodloužená. Ti nepředstavovali sami sebe, ale fiktivní rodiny z nedalekých domů.
Po příjezdu k ČEZ aréně, která se proměnila v evakuační středisko, prošli všichni žáci přes přijímací skupinu, kde byli důkladně zaevidováni a vyčkali na přesun do místa nouzového ubytování (ZŠ Staňkova).
Část evakuovaných minula hlavní evakuační středisko a pokračovala přímo k ZŠ Kotkova, která je vzhledem ke svému umístění předurčena jako záložní evakuační středisko.
Cvičení, které bylo největším svého druhu v Pardubicích minimálně od roku 1989, navazovalo na obdobné cvičení, které město pořádalo v roce 2006. To bylo ale podstatně menší.
Do průběhu evakuace byly zapojeny také některé dobrovolné organizace, které v Pardubicích působí. Zatímco Český červený kříž a Rescue Pardubice se staraly o „zraněné“ účastníky evakuace, členové občanského sdružení Rescueinfo zajišťovali radiovou komunikaci mezi jednotlivými prostory cvičení a místem jednání stálé pracovní skupiny krizového štábu.

Cvičení probíhalo současně s krajským cvičením „POVODEŇ 2009“, které mělo za cíl prověřit reálnost zpracovaného Povodňového plánu Pardubického kraje a obcí v jeho působnosti.
V rámci cvičení si Služby města Pardubic a Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Pardubice mimo jiné vyzkoušely osazení protipovodňových mobilních uzávěrů v prostupech ochranných zídek na Chrudimce v Bubeníkových sadech.

[nggallery id=15]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: