Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubická krajská nemocnice plní roli krajského centra

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

„Všechny krajské nemocnice budou i nadále poskytovat akutní zdravotní péči a zůstanou ve vlastnictví kraje,“ zopakoval na setkání s primátorkou a radními v Pardubicích místopředseda představenstva nemocnic Pardubického kraje Jiří Benedikt. Spolu s 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem objasňovali základní myšlenky Scénáře budoucího rozvoje akutní lůžkové péče v Pardubickém kraji.

P1300166Navrhovaná jedna akciová společnost, která zastřeší všech pět současných nemocnic, přinese přehlednější řízení nákladů a společných nákupů. Jednotná personální politika má za cíl udržet kvalitní zdravotnický personál, který je hlavní součástí zdravotní péče. Obslužné a technické činnosti bude řídit a spravovat jedna společná vnitřní organizační jednotka.

Dojde k některým změnám v rozmístění oborů. Rozložení zdravotní péče je nutné strukturovat tak, aby byla provázaná a časově dostupná, kvalitní, efektivní a udržitelná. „V návrhu zohledňujeme především pacienty. Změny pro ně musejí být vstřícné, a pokud o nějakou péči přímo v místě přijdou, bude pro ně časově dostupná kousek dál. K tomu musejí dostat jinou přidanou hodnotu,“ uvedl Jiří Benedikt. S důrazem na kvalitu služeb budou všechny nemocnice brzy akreditované Spojenou akreditační komisí, se stabilizovaným a erudovaným personálem.

Efektivní integrace všech oborů v PKN

„Pardubická nemocnice s mnohými „jedinými“ obory je v pozici páteřní nemocnice kraje, proto musí plnit roli krajského centra v medicínských oborech, které spádové území předpokládá. Traumatologie, invazivní kardiologie, dětská chirurgie – to jsou výkony, které svou činností s ohledem na odbornost vyžadují koncentraci. Plný servis poskytuje Centrum diagnostiky a laboratorní oblast, “ uvedl Jiří Benedikt. Podle něho scénář nepředpokládá zrušení některých oborů léčebné péče. Nemocnice bude také zajišťovat společný lůžkový fond. Musí se zabývat efektivní integrací všech léčebných procesů a optimalizací lůžkového fondu ve smyslu multioborové akutní lůžkové péče a rozvoje jednodenní péče.

„Paní primátorka Štěpánka Fraňková i radní, kteří byli přítomni, uvítali, že byla definována role nemocnice právě jako krajského centra. Vnímají, že 20 kilometrů od pardubické je fakultní nemocnice s veškerou superspecializovanou péčí,“ uzavřel Jiří Benedikt.

Zdenka Hanyšová Celá, tisková mluvčí Představenstva nemocnic Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: