Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubická nemocnice zpátky v síti Komplexních kardiovaskulárních center ČR

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubická krajská nemocnice, a.s., Artur KOBLITZ s.r.o. a Kardiologické centrum Agel s.r.o. (dříve Kardio-Troll s.r.o.) ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové uspěly se žádostí o zpětné zařazení do sítě Komplexních kardiovaskulárních center České republiky.

„Jsme rádi, že naše několikaměsíční snaha vedla k úspěchu. Je to především ku prospěchu pacientů, kterým bude poskytována superspecializovaná kardiovaskulární péče,“ uvedl MUDr. Tomáš Gottvald, ředitel a předseda představenstva Pardubické krajské nemocnice.
Pardubická krajská nemocnice spolu se dvěma soukromými subjekty a ve spolupráci s  Fakultní nemocnicí Hradec Králové byla do sítě špičkových kardiocenter zařazena v roce 2010. Na začátku loňského roku z ní byla vyřazena a nyní se vrací zpět.
„Dne 30. ledna 2012 proběhlo jednání Pracovní skupiny pro poskytování kardiovaskulární péče v České republice, na které byla společná žádost projednána. Pracovní skupina pro poskytování kardiovaskulární péče v České republice na tomto jednání schválila zpětné zařazení Pardubické krajské nemocnice a.s. ve spolupráci s Artur KOBLITZ s.r.o. a ve spolupráci s Kardiologickým centrem Agel s.r.o. do I. stupně kardiovaskulárních center za spolupráce s FN Hradec Králové,“ píše se v oficiálním vyjádření odboru zdravotních služeb Ministerstva zdravotnictví ČR.
Návrat do sítě špičkových kardiocenter v České republice s sebou přináší řadu pozitiv. Uvítají je jak pacienti, tak pochopitelně i lékaři.
„Znovuzařazení do sítě Komplexních kardiovaskulárních center nám umožní provádět široké spektrum vysoce specializovaných kardiologických výkonů. Řada z nich je v současnosti vyhrazena právě jen pro tato centra,“ řekl MUDr. Petr Vojtíšek, CSc., primář kardiologického oddělení Pardubické krajské nemocnice. „V poslední době je trend koncentrovat specializovanou činnost do menšího počtu pracovišť. Jsme rádi, že mezi ně znovu budeme patřit a že budeme moci našim pacientům poskytnout diagnostickou a léčebnou péči v plném rozsahu,“ dodal primář Vojtíšek.
Znovuzařazení do sítě Komplexních kardiovaskulárních center České republiky má i značné studijní plus. „Se zárukou můžeme poskytovat výuku kardiologie dle směrnic České kardiologické společnosti a Ministerstva zdravotnictví ČR pro šest mladých lékařů.  To je další velice důležitý aspekt,“ uvedl prof. MUDr. Jiří Kvasnička, CSc., koordinátor spolupracujících zdravotnických zařízení pardubického pracoviště kardiocentra.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: