Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubická záchranka přechází na setkávací systém

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V Pardubicích začne od druhého únorového týdne 2011 pracovat nový typ posádky zdravotnické záchranné služby, tzv. Randez-vous (RV). Jedná se o dvoučlennou posádku ve složení lékař a řidič – záchranář, která bude vyjíždět speciálně upraveným sanitním vozem (Škoda Yetti), vybaveným veškerou zdravotnickou technikou a léky potřebnými pro poskytování neodkladné zdravotnické péče lékařem v terénu.

V době hrozící krize ve zdravotnictví, v souvislosti s výpověďmi lékařů z nemocnic v kraji, se tak navýší počet výjezdových posádek ZZS PAK v Pardubicích, ve shodě s koncepcí rozvoje Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.
Posádka RV je určena jednak pro pacienty s akutním zhoršením chronického onemocnění, například bronchiální astma či cukrovka, kde je reálný předpoklad, že pacientův stav se po zaléčení lékařem na místě upraví natolik, že nebude nutné jej transportovat do nemocnice, ale i pro dojezd za 4 posádkami RZP (dvoučlenné posádky ve složení záchranář a řidič – záchranář) z výjezdových stanovišť v Pardubičkách (3 posádky RZP) a v Holicích (1 posádka RZP) v případě, že zdravotní stav pacienta vyžaduje přítomnost lékaře. V případě mimořádné události  bude schopen lékař zasahovat i v oblasti Vysokého Mýta a Chrudimska, kde bude tato posádka  vytvořena od léta, stejně jako v Ústí nad Orlicí. Díky tomu se zvýší v letošním roce počet záchranářských posádek z 22 na 25.
V Pardubicích zůstává i nadále jedna posádka RLP (3-členná posádka ve složení lékař, záchranář a řidič – záchranář), která vyjíždí ze stanoviště na Dukle k pacientům, kde je již na základě tísňové výzvy na linku 155 zřejmé, že jejich zdravotní stav je natolik závažný, že je na místě zapotřebí lékař a pacient bude transportován do nemocnice. Posádka RLP zajišťuje i sekundární transporty pacientů vyžadujících intenzivní či resuscitační péči mezi zdravotnickými zařízeními. Také tato posádka jezdí od 20.1.2011 novým moderním sanitním vozem Mercedes Benz Sprinter 4×4.

Foto: ZZS Pardubického kraje

[nggallery id=45]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: