Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubický kraj naplánoval cvičení pro příští roky

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Bezpečnostní rada Pardubického kraje na svém 2. řádném jednání vybrala náměty cvičení složek záchranného systému a orgánů krizového řízení pro následující tři roky. Zároveň v tomto článku naleznete přehled již uskutečněných cvičení od roku 2004.

ZÁCHRANA 2010
Cvičení navržené Krajským ředitelstvím policie na téma vyhledávání a záchrany osob s předpokládaným zapojením dalších složek IZS.

POŽÁR ZÁSOBNÍKU 2011
Hasičský záchranný sbor navrhl cvičení na likvidaci požáru zásobníku v chemickém provozu a prověření jeho vnitřního i vnějšího havarijního plánu.

HUMANITÁRNÍ POMOC 2012
Krajský úřad pro rok 2012 doporučil námět týkající se výstavby humanitární základny na území Pardubického kraje s komplexním zabezpečením. Doporučil také v rámci cvičení začlenit i problematiku nouzové přípravy pitné vody ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a výdej „balíčků“ humanitární pomoci distribuovaných Správou státních hmotných rezerv.

Pardubický kraj se kromě výše uvedených cvičení pravděpodobně zapojí také do dvou celostátních cvičení:

ZDROJE 2010
Cvičení Správy státních hmotných rezerv k ověření funkčnosti mechanismu vyžadování věcných zdrojů a nezbytných dodávek.

INFRASTRUKTURA 2011
Cvičení Ministerstva vnitra ČR s tematikou zachování činnosti kritické infrastruktury, komunikačních a informačních systémů.

Pohled do historie

Na území Pardubického kraje probíhá každoročně od roku 2004 jedno velké cvičení, které má vždy jiný námět.

TEST 2004TEST 2004
Cvičení TEST 2004 se uskutečnilo 15. září v areálu bývalé TESLY vedle pardubické nemocnice.
Tématem ukázkového taktického součinnostního cvičení byla činnost složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje při vzniku mimořádné události způsobené výbuchem zemního plynu s následným požárem, zřícením objektu, únikem nebezpečné látky s ohrožení obyvatelstva a dále procvičení součinnosti se 156. záchranným praporem Armády České republiky při výstavbě humanitární základny pro 110 osob.

ŠTÁB 2005
4. října 2005 vypuklo ve Valech na Přeloučsku cvičení, jehož tématem bylo řešení vykolejení nákladního vlaku, převážejícího propan a další nebezpečné látky. V průběhu cvičení došlo k fiktivnímu výbuchu a poškození velkého množství domů.

NEBEZPEČÍ 2006NEBEZPEČÍ 2006
25. dubna 2006 nacvičovali hasiči, záchranáří a další záchranné a bezpečnostní složky postup při havárii cisterny s chlórem v areálu pardubické společnosti Synthesia. V rámci cvičení se nechalo evakuovat přibližně 200 skutečných obyvatel rybitví.

OCHRANA 2007

OCHRANA 2007
Ve středu 11. července zažily Holice rozsáhlé policejní manévry. Uskutečnila se zde totiž část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007“, které mělo za cíl prověřit připravenost České republiky na případný teroristický útok.
„Holická“ část cvičení se zabývala situací, kdy skupina teroristů obsadila budovu Gymnázia Dr. Emila Holuba.

POLYTRAUMA 2008

POLYTRAUMA 2008
Prověření traumatologických plánů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Pardubické krajské nemocnice a.s. bylo účelem taktického cvičení POLYTRAUMA 2008, které proběhlo 17. září 2008 v Pardubicích.
Cvičení řešilo pád letadla s 90 cestujícími v prostoru pardubického letiště.

POVODEŇ 2009

POVODEŇ 2009
Zatím poslední cvičení se v Pardubickém kraji uskutečnilo letos 22. a 23. června. Cvičení POVODEŇ 2009 mělo za cíl prověřit připravenost kraje a záchranných složek na rozsáhlé povodně.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: