Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubický kraj obdaroval policisty

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubický kraj daroval policii technické vybavení. Krajské  ředitelství obdrželo ve středu 28. prosince od Pardubického kraje 3 defibrilátory, 9 kusů GPS přístrojů  a 4 bezdrátová sluchátka. Darovací smlouvu a dohodu o vzájemné spolupráci mezi Krajským ředitelstvím policie a Pardubickým krajem dnes  podepsal hejtman Radko Martínek s ředitelem Radkem Malířem.

Foto: Luboš Kozel

„Mezi krajským ředitelstvím policie a krajem dochází k vzájemné výměně informací a údajů, které jsou nezbytné pro zajištění problematiky krizového řízení a funkčnosti integrovaného záchranného systému. Důležitou oblastí je i využívání přístrojů GPS zejména při hledání ztracených osob,“ přiblížil hejtman Radko Martínek vzájemnou spolupráci.

Již v minulosti Pardubický kraj  formou věcných darů nebo finanční dotace podporoval základní složky Integrovaného záchranného systému – Hasičský záchranný sbor ČR i Policii ČR. Policejní ředitel Radek Malíř uvedl, že vybavení zefektivní práci policistů a zároveň přispěje k ochraně lidských životů: „Satelitní navigační systém GPS je pro nás  neocenitelným pomocníkem při pátrání po ztracených osobách v neznámém a nepřehledném terénu, bezdrátová sluchátka budou sloužit členům mobilního vyjednávacího týmu, který je nasazen  v krizových situacích.“  Defibrilátory umístí policisté ve výjezdových vozidlech hlídek.

Tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský uvedl, že soupravy automatických externích defibrilátorů jsou stejné jako typy, které Pardubický kraj v roce 2009 daroval čtyřem oblastním spolkům Českého červeného kříže, Horské službě ČR a dvěma místním skupinám Vodní záchranné služby.   „Defibrilátory máme i na recepci krajského úřadu,  v divadle i jinde v Pardubicích. Všude dobře slouží, zachraňují životy a proto je dobře, že nově budou i v hlídkových vozech policie,“ je přesvědčený hejtman Martínek. Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje začala oficiálně 1. ledna 2010.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: