Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubický kraj se v příštím roce bude připravovat na povodně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Rada Pardubického kraje poskytla finanční dar 550 tisíc korun 14 obcím na Chrudimsku, které postihla blesková povodeň.   Dar ve výši 50 tisíc korun obdrží obce Orel, Svidnice, Dřenice, Sobětuchy a Morašice, kde voda napáchala největší škody. Už v pondělí radní na mimořádném jednání schválili stotisícovou pomoc městu Slatiňany. Další milion korun chtějí radní použít v příštím roce na efektivnější zvládání povodní.

„Na příští rok připravujeme preventivní opatření. V rozpočtu roku 2011 vyčleníme milion korun na nákup kalových a plovoucích čerpadel, kterými vybavíme všechny jednotky dobrovolných hasičů. Vysoušeči vybavíme cestmistrovství v kraji, kde si je lidé budou moci v případě potřeby zapůjčit. Správa a údržba silnic zajistí nákup protipovodňových pytlů, které bude distribuovat,“ konkretizoval hejtman Radko Martínek tři nejdůležitější body prevence.
Pardubický kraj projevil také solidaritu s kraji, kde velká voda způsobila miliardové škody. Vesnicím Heřmanice a Bílý Kostel v Libereckém kraji a Lobendavě v Ústeckém kraji daruje každé po 100 tisících  korunách.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: