Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubičtí hasiči pomáhají v oblastech postižených povodní

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Již pátý den pomáhají profesionální hasiči z Pardubic s kontejnerovým automobilem S2 Renault Kerax s nákladním kontejnerem. S tímto vozidlem hasiči ve čtvrtek 12. srpna převáželi potřebný materiál do povodní postižených míst ze Skutče, kde se nachází sklad HZS ČR Základny logistiky Olomouc.

Vozidlo Renault Kerax bylo ihned využito v zatopeném městě Višňovka, místní části Víska. Toto vozidlo má totiž hydraulickou dálkově ovládanou ruku a unese břemena o váze až 5 700 kg a je vybaven natahovacím zařízením kontejnerů. Díky němu mají hasiči  možnost naložit kontejner do hmotnosti 15 000 kg.
Hasiči ve Vísce plnili kontejner nejen věcmi z domácností, které byly poškozeny vodou, ale také naplaveninami, blátem a dřevem.
„V sobotu přišel další déšť, koryto řeky bylo dost katastrofálně poničené od první záplavy. Lidé ve Vísce měli strach, protože nevěděli kam až může voda stoupnout, když koryto skoro žádné není. “ popisuje situaci z místa kpt. Ing. Pavel Bér.
„Lidé tam měli stále zabalená evakuační zavazadla a právě v sobotu ráno byli znovu preventivně evakuováni. Myslím, že to bylo hlavně proto, aby na vlastní oči znovu neviděli, jak se jim již poničená obydlí znovu zatopí vodou.“

Do Višňové jeli dnes, 16. srpna, opět s automobilem S2 Renault Kerax s nákladním kontejnerem vystřídat další hasiči z Pardubic.
Do záchranných prací byly prostřednictvím ústřední koordinace zapojeny také dobrovolné jednotky hasičů z Pardubického kraje. Do dnešního dne jich na severu Čech bylo zapojeno jedenáct. Jednotky sborů dobrovolných hasičů ze Sobkovic a Lichkova pomáhaly minulý týden v okrese Česká Lípa. Další dobrovolné jednotky hasičů ze Sezemic, Sopotnice a Přelouče operovaly v Hrádku nad Nisou, Chotyni a Dolní Suché. Hasiči z Libišan, Luže pomáhají ve Višňové, hasiči z Opatovic nad Labem pomáhají v Hejnicích. V Bílém Kostele nad Nisou nyní zasahují hasiči z Lichkova, Jezbořic, Sobkovic a Ostřešan. V Raspenavě likvidují následky záplav hasiči z Nekoře.„Po celý týden prováděly jednotky čerpání vody, rozebírání konstrukcí, vyprošťování vozidel, odstraňování poškozených a naplavených věcí a uhynulých zvířat,“ uvedl Martin Macháček, velitel JSDH Přelouč.Nutno zmínit, že i zasahující hasiči v povodní postižených oblastech překonávají velmi drsné podmínky a je na ně kladena velká psychická i fyzická zátěž.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje a SDH Přelouč

[nggallery id=9]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: