Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubičtí záchranáři už nebudou čekat v kolonách

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Po loňském zprovoznění nového krajského zdravotnického operačního střediska podnikla v těchto dnech pardubická záchranka další krok ke zkrácení času potřebného k dojezdu na místo.

Již v době spuštění nového střediska, v červnu minulého roku, byla pardubická záchranka první v České republice, která odesílala data o vzniku dopravní nehody do centra Jednotného systému dopravních informací (JSDI) v Ostravě, kde se tyto informace dále zpracovávají, zadávají do systému a následně poskytují dalším u?ivatelům systému JSDI.

Přestože jsou jednotlivá výjezdová vozidla vybavena GPS navigací, do které systém operačního střediska automaticky zasílá místo události, byl až do nedávna problém s tím, že na trase mohla být dopravní zácpa, ve které posádka uvízla.
Nyní byl proto systém rozšířen o možnost přijímat informace o dopravní situaci, uzavírkách, sjízdnosti, omezení provozu a především o dopravních nehodách z celé České republiky a tyto dále zobrazit v reálném čase v mapových podkladech. V těch je zároveň zobrazena poloha všech sanitních vozů a informace o probíhajících a řešených událostech.

Přehled dopravních omezení vidí operátoři na svých monitorech a zároveň na velkoplošné projekci, která zobrazuje situaci v rámci celého kraje.
Jednotlivé posádky tak mohou současně s výzvou k zásahu obržet zároveň i informace, kterému místu se vyhnout a kudy naopak projedou bez problémů.

Co je JSDI?

Jednotný systém dopravních informací v ČR provozuje Ředitelství silnic a dálnic ČR, s využitím informací, které pocházejí od Policie ČR, HZS ČR, zdravotnické záchranné služby, správců komunikací, silničních správních úřadů, obecních policií, z telematických aplikací a ITS systémů, z dopravních informačních center měst, řídících center tunelů a z mnoha dalších zdrojů, včetně motoristické veřejnosti.
Informace budou postupně publikovány na webových stránkách www.dopravniinfo.cz, ale i na zařízeních pro provozní informace (proměnné tabule) přímo na dálnicích a rychlostních komunikacích, prostřednictvím slu?by RDS-TMC pro navigační přístroje a také prostřednictvím datového distribučního rozhraní ve prospěch rozhlasových stanic, TV vysílání, provozovatelů hlasových a datových telekomunikačních služeb, provozovatelů dopravních informačních služeb a dalších odběratelů.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: