Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pernštýnské náměstí plné hasičů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Podruhé v tomto týdnu měli včera obyvatelé Pardubic možnost vidět množství hasičů a modře blikajících vozidel na jednom místě. Zatímco v prvním případě šlo o rozsáhlý požár mlékárny v černé za Bory, včera již byl důvod mnohem příjemnější.

Konal se zde  doprovodný program k XXXVII. Mistrovství HZS ČR v požárním sportu. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, jmenujme například požární útoky v podání nejmladších hasičů z Břehů a ze Slepotic, ukázku zásahu na dopravní nehodu s vyproštěním zraněných osob nebo použití ručního hasicího přístroje.Vzhledem k tomu, že se rychle blíží začátek července, byly pro návštěvníky připraveny stánky, v nichž se bylo možné dozvědět podrobnosti o nové vyhlášce, týkající se technických podmínek požární ochrany staveb a prohlédnout si hlásiče požáru nebo hasicí přístroje.
Nejen požární ochrana byla tématem dne, ale také ochrana obyvatel a vše, co s ní souvisí. Zatímco hasiči představili kontejner nouzového přežití i s nafukovacím stanem a ukázky prostředků individuální ochrany člověka, jinde bylo možné vyzkoušet si předlékařskou první pomoc. Pracovníci Oddělení krizového řízení Magistrátu seznamovali obyvatele s jednotlivými zdroji nebezpečí a připravili ukázky vybrané dokumentace krizového řízení. Zajímavým zpestřením byla ukázka plnění protipovodňových pytlů a improvizované ochrany při úniku nebezpečné látky.
Ve stánku občanského sdružení Rescueinfo byly, tak jako obvykle, k nahlédnutí příručky pro obyvatele, rady pro vybrané situace a digitální mapa záplavových území. V průběhu celé akce byly návštěvníkům rozdávány letáky upozorňující na existenci portálu radyvnouzi.cz.

[nggallery id=31]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: