Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Podali jsme pomocnou ruku, říká zachránce dítětě

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pětiletému Ondrovi, který se v polovině srpna topil v Chrudimce u Bubeníkových sadů, muselo v pondělí odpoledne zvonit v uších. Na jeho nešťastný pád do rozvodněné řeky a následnou záchranu vzpomínali Michal Vitásek a jeho přítelkyně Elena Brabcová, kteří bezvládné tělíčko vytáhli z vody a začali chlapce oživovat.

OceněníMichal přiznal, že první noc se mu o záchraně dítěte zdálo, Elena zase, že celou noc nespala. Oba dostali od primátora Pardubic jako poděkování hodinky s vyrytým nápisem. Bude Eleně a Michalovi připomínat jejich odvahu a obětavost, která pětiletému chlapci zachránila život.
„Jsem velmi rád, že mezi námi žijí hrdinové jako vy. Sice říkáte, že je to samozřejmé, ale ze zkušenosti víme, že tomu tak bohužel není, že se velmi často setkáváme s lhostejností a nevšímavostí lidí,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml.
Mladí lidé svým hostitelům popsali dramatický příběh, kdy je v Bubeníkových sadech oslovila starší paní, která v rozvodněné vodě bezvládné tělo dítěte zahlédla.
Michal Vitásek nezaváhal ani na chvíli. U zahradní restaurace shodil boty a kalhoty, skočil do vody a snažil se chlapce z vody vytáhnout. Podařilo se mu to až těsně pod Prokopovým mostem. „Když jsem běžel k vodě, problesklo mi, že namočené kalhoty a boty mě potáhnou dolů a já jsem potřeboval dítě vytáhnout. U mostu jsou strmé břehy a nahoru to nešlo, po kamenech jsem uklouzl a spadli jsme zpět do vody. Proud byl tehdy opravdu silný. Tak jsem chlapce podal přítelkyni na břeh, ta jej vynesla a začala oživovat. Přidal jsem se k ní, pak přišli strážníci, lékař, který jel okolo, přijela záchranka,“ popsal dramatické chvíle Michal.
S přítelkyní se shodují v tom, že v době kdy bojovali o chlapcův život jednali zcela automaticky a moc o situaci nepřemýšleli. Až když je vystřídali záchranáři, měli prý čas přemýšlet o tom, co se vlastně stalo. „Kdyby do vody neskočil Michal, šla bych já,“ říká Elena. Oba mladí lidé jsou šťastni, že se Ondru podařilo lékařům zachránit a přes nedobré prognózy je zcela zdráv.
„Podali jsme mu pomocnou ruku, on si to pak vybojoval sám,“ říká skromně Michal.

Nataša Hradní, Magistrát města Pardubic
Foto: Evžen Báchor

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: