Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Aktualizováno: Podezřelý z vraždy byl dopaden

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.
Policie před malou chvílí potvrdila, že se pardubickým kriminalistům ve spolupráci s kolegy z Hlavního města Prahy, Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje, podařilo dopadnout osobu, která je podezřelá ze spáchání trestného činu vraždy, ke které došlo v úterý 21. února letošního roku v Moravanech na Pardubicku.

K odhalení identity podezřelého napomohla také média a veřejnost, kterým tímto policisté děkují. Veškeré přijaté poznatky byly nadále rozpracovány a dnes v časných ranních hodinách byl podezřelý našimi policisty v Libereckém kraji zadržen. V tento okamžik probíhají důležité procesní úkony. Další informace chtějí policisté sdělit nejdříve zítra odpoledne.
Aktualizováno 28. února 2012
Obviněným se stal 44letý muž, který byl v minulosti opakovaně stíhán jak pro majetkovou trestnou činnost, tak pro znásilnění a pokus vraždy se sexuálním podtextem. Obětí se tehdy stala nezletilá dívka velmi nízkého věku. Od roku 2002 byl ve výkonu trestu odnětí svobody a po několika letech došlo k jeho podmínečnému propuštění. Trestného činu vraždy v Moravanech se měl dopustit v době umístění v nejmenované psychiatrické léčebně, v době takzvaného sociálního volna určené, které je udělováno k zařízení osobních záležitostí. Do léčebny se v den, kdy došlo k vraždě, údajně vrátil.
Co se týká příčiny úmrtí, 83letá žena zemřela po rdoušení a dušení. Na místě měl být vyrušen náhodným svědkem. Obviněný měl utéct s peněženkou, v níž byly kreditní karty a další doklady poškozené. O nálezu peněženky nás později informovali zaměstnanci Českých drah. Peněženka byla ihned po oznámení jejího nálezu zajištěna.
Motivem se nejspíš stal zisk peněz pro vlastní finanční prospěch. Dnes byl vyšetřovatelem podán podnět na vzetí do vazby.
V minulosti jsme vás informovali o objasnění trestné činnosti páchané na seniorech. Tenkrát však případy nekončily tím nejhorším možným činem, jako tomu bylo nyní – vraždou. Co je na případech společné? Podezřelý se do bytu opět dostal pod smyšlenou záminkou, která už byla mnohokrát uveřejňována v různých sdělovacích prostředcích. Tentokrát to byl odečet a kontrola kvality vody. Opět je na místě upozornit starší občany, aby vždy pečlivě zvážili, koho pouští do svých bytů.
nprap. Eva Maturová,  tisková mluvčí Policie Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: