Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policejní prezident navštívil Pardubický kraj

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý navštívil Pardubický kraj, aby s místními starosty mimo jiné diskutoval o současném nastavení komunikace v krizových situacích mezi Policií ČR a představiteli samosprávy a státní správy.  

Téměř dvě stovky představitelů měst a obcí Pardubického kraje se zúčastnilo setkání s policejním prezidentem, aby společně řešili aktuální nastavení komunikace mezi obcemi a Policií České republiky. Ta neprobíhá jen při plnění běžných úkolů ve spolupráci s obcí, ale zejména v krizových situacích, neočekávaných rizikových událostí a bezpečnostních opatřeních, která je nutné při těchto událostech provádět. Vzhledem k technologickému vývoji se také částečně mění druh kriminální činnosti, kterou musí PČR řešit a na kterou musí být připravena. Jde například o kyberkriminalitu, jež může postihnout i jednotlivé obce a způsobit jim nemalé škody a problémy při fungování. Policejní prezident přítomné dále informoval o dalších rizicích a prioritních tématech, kterým se policie věnuje. Jde zejména o problematiku drog nebo trestnou činnost v oblasti dopravy.

„Naše dobrá spolupráce s jednotlivými představiteli měst a obcí je pro Policii ČR velmi důležitá. Proto jsem se rozhodl pro tento druh setkání a budu i dále navštěvovat ostatní kraje České republiky. Musíme si vzájemně důvěřovat a vědět, že při krizových situacích máme správně nastavenou komunikaci, ale i koordinaci jednotlivých úkonů, které každá strana důsledně plní a dodržuje předem domluvené postupy. Starostové jsou odpovědni za fungování obcí a my za bezpečnost v těchto obcích. Proto je naše otevřená a dobrá spolupráce a komunikace základním předpokladem pro to, abychom předcházeli problémům,“
uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.
V současné době spolupracuje Policie ČR s obcemi na základě platného § 16 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky a informace jsou předávány představitelům obcí dle dílčího a samostatného průběhu daného opatření. O uvolnění informací vždy rozhoduje velitel nebo nadřízený služební funkcionář. Policie má také právo informace nesdílet, pokud by mohlo dojít k ohrožení plnění probíhajícího opatření a úkolu, což upravuje platný § 78 odst. 2 zákona o policii.

plk. Ing. Jana Macalíková, tisková mluvčí PP ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: