Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policejní změny s koncem roku

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Konec roku a začátek nového bývá často termínem různých změn. Ke dvěma změnám došlo se začátkem roku 2009 také u Policie české republiky.

Okresní ředitelství policie jsou minulostí

LZS

Foto: MUDr. Anatolij Truhlář, www.vrtulnik.cz

Od 1.1.2009 dochází na území východočeského regionu k reorganizaci policejních složek. Tímto dnem zanikla okresní ředitelství Policie ČR a na všech těchto útvarech vznikly „územní odbory služby kriminální policie a vyšetřování“ a „územní odbory vnější služby“. Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové.
Pro občany jsou samozřejmě zachovány všechny služby v místech a rozsahu na jaký jsou zvyklí, struktura obvodních oddělení se nemění.
Krajské ředitelství se sídlem v Hradci Králové bude řídit 9 okresů do té doby, než vznikne nové Krajské ředitelství v Pardubicích, což by mělo být nejpozději k 1. lednu 2012. Jedná se o poslední termín v rámci celé České republiky, a to zejména z důvodu potřeby vyřešení vhodné dislokace objektu Krajského ředitelství.

Letecká záchranka s novým vrtulníkem

Po osmnácti letech se s Hradcem Králové, respektive celým Královéhradeckým a Pardubickým krajem rozloučila Letecká služba Policie ČR, která zajišťovala leteckou záchrannou službu pro tyto kraje.
Z výběrového řízení, které vypsalo ministerstvo zdravotnictví na provoz základen letecké záchranné služby v Hradci Králové a v Brně, vyšlo vítězně sdružení Delta System Air a Alfa Helicopter.
Nově se tak nad naším krajem budeme setkávat s vrtulníkem EC 135 T2 registrace OK-DSD v zářivě žlutých barvách společnosti Delta System Air.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: