Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policie chce zdokonalit přenos obrazu z vrtulníků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Celý svět mohl před několika dny sledovat zásah policejních jednotek po teroristickém útoku v Paříži. Zatímco televizní štáby policie vyzývala, aby neposkytovaly detailní záběry z místa zásahu, sama potřebovala mít co nejlepší přehled o situaci. Pro příklad ovšem nemusíme chodit do zahraničí a stačí si připomenout situaci, která nastala před několika měsíci, kdy došlo k explozi v areálu muničních skladů ve Vrběticích. Ve všech těchto situacích je pro řízení zásahu nutné získat co nejlepší přehled o situaci a policie proto využívá vrtulníků své letky.

DSC_2028

Policie České republiky disponuje 8 lehkými vrtulníky EC-135 a dalšími 5 vrtulníky střední třídy Bell 412. Zatímco část strojů plnila úkoly letecké záchranné služby (a nadále plní v Praze), jiné jsou určeny pro policejní činnost a využití ve prospěch Integrovaného záchranného systému. Jedním z přínosů vrtulníků je právě zmiňované získání přehledu o situaci, což s sebou nese problém se zajištěním přenosu obrazu do velitelského štábu. V současné době totiž policie disponuje pouze zařízením pro přenos obrazu na krátkou vzdálenost do 5 kilometrů (výjimkou je Moravskoslezský kraj, který od minulého roku disponuje vlastním systémem pro přenos obrazu).

To by se ale mělo brzy změnit, protože Policie ČR počátkem letošního roku vyhlásila výběrové řízení na dodávku systému pro přenos videosignálu z vrtulníku.
Zakázka, jejíž předpokládaná hodnota je 28 milionů Kč, řeší nejen samotný přenos obrazu, ale také vybudování celé infrastruktury.

V průběhu letošního roku má být vybudována diverzitní síť stacionárních přijímačů v pásmu 2 GHz, které budou rozmístěny tak, aby umožnily pokrytí minimálně 90% území ČR. Data z této sítě budou předávána na nově zřízený videoserver v objektu Policejního prezídia.
Zde bude umožněno nejen archivování záznamu, ale také on-line streamování až 70 uživatelům současně prostřednictvím internetového prohlížeče v intranetové síti Policie ČR.
Pro práci policistů přímo na místě zásahu budou v rámci zakázky dodány také 3 kusy přenosného přijímače, který nebude závislý na okolní infrastruktuře a umožní přímý příjem šifrovaných dat z vrtulníku.

Jedním z požadavků je také možnost sdílení reálného obrazu do dalších sítí. V praxi si tak lze představit situaci, kdy stejný obraz bude sledovat nejen policista na místě zásahu, ale bude k němu moci přistupovat i operační středisko Policejního prezídia a krizové štáby různých úrovní.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: