Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policie ČR analyzuje informace z Bostnu

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V souvislosti s událostmi v Bostonu analyzujeme veškeré získané informace od našich zahraničních kolegů. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, nevyplývá zvýšené bezpečnostní riziko k České republice.

Přesto jsme přijali určitá opatření ke zvýšení míry ochrany objektů amerického zastupitelského úřadu v Praze. Jakákoli případná další opatření ze strany Policie ČR budou vyplývat z výsledků zmíněných analýz informací, které průběžně dostáváme. Případná další opatření budou odpovídat míře zjištěného bezpečnostního rizika.  Nebylo dosud potvrzeno, že se v Bostonu jednalo o teroristický útok. V tomto ohledu, pokud jde o motiv pachatelů, je třeba vyčkat dalších informací ze Spojených států amerických.

Při zajišťování velkých společenských, kulturních, sportovních a jiných podobných podniků policie standardně přijímá opatření k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku. Charakter těchto opatření, jejich intenzita apod. jsou vždy závislé na charakteru a míře případných bezpečnostních rizik. Zapojení jednotlivých útvarů a služeb Policie ČR do konkrétního bezpečnostního opatření závisí na jeho rozsahu, charakteru, místě konání konkrétní události, počtu osob, které se jí účastní a řadě dalších faktorů. Určující je samozřejmě především míra případného bezpečnostního rizika. Podle potřeby jednotlivé útvary policie zapojují do opatření policisty pořádkové, dopravní i kriminální policie. Na základě vyhodnocení situace lze aktivovat pořádkové nebo zásahové jednotky a spolupráci s dalšími specializovanými policejními službami například pyrotechnickou nebo leteckou službou. Odpovědnost za bezpečnost a veřejný pořádek prioritně spočívá na útvaru s územně vymezenou působností tam, kde se konkrétní akce koná.

nprap. Bc. Štěpánka Zatloukalová,tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: