Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policie představila nový vrtulník

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Policie České republiky dnes slavnostně představila novou posilu své Letecké služby. Jde o vrtulník Bell 412EPI, který doplní stávající leteckou techniku.

DSC_4607

Foto pro Radyvnouzi: Martin Klimša

O pořízení vrtulníku se mluvilo již delší dobu. V praxi se tato myšlenka změnila v lednu letošního roku, kdy policie vyhlásila opakované výběrové řízení. Toho se zúčastnil jediný uchazeč a o čtvrt roku později tak mohla být podepsána smlouva se společností Bell Helicopter Textron Inc.

Nový stroj nepořizovala Česká republika pouze ze svého rozpočtu, ale s velkým přispěním Integrovaného operačního programu v rámci projektu „Letecká technika pro záchranné práce v IZS“. Celková pořizovací cena činí téměř 12 milionů dolarů.

Bell 412EPI

Bell 412 EPI je dvoumotorový vrtulník, což umožní bezpečné provádění letů nad hustě zabydlenými oblastmi. Na palubě umožní přepravit 2 piloty, 1 palubního technika, 2 záchranáře, záchranné vybavení o hmotnosti 160 kg, minimálně 2 zachraňované osoby a palivo pro misi trvající 2 hodiny. Vrtulník může vyžívat celou řaduzáchranných prostředků –  světlomet, jeřáb s nosností 250 kg, nákladový podvěs a slaňovací zařízení.
Kabina je komaptibilní s brýlemi pro noční vidění, které usnadňují práci v nočních hodinách.

DSC_4750

Foto pro Radyvnouzi: Martin Klimša

Dosud Policie ČR využívá celkem 13 vrtulníků – 8 lehkých EC-135 T2 a 5 těžších Bell 412 HP/EP. Využívány jsou nejen pro leteckou záchrannou službu (nyní už pouze ze stanoviště v Praze), ale také pro silniční dohled, pátrání nebo transplantační program.
Často také tyto vrtulníky vzlétají na žádost dalších složek integrovaného záchranného systému, především Hasičského záchranného sboru a Horské služby. Během letošního léta bylo možné modrobílé policejní vrtulníky vidět hned při několika požárech lesních a polních porostů, kde pomáhaly s hašením pomocí tzv. Bambi vaku.

DSC_5322

Bell 412 HP/EP využívaný pro potřeby složek IZS

P1020303

Bell 412 HP/EP využívaný pro potřeby složek IZS

DSC_0174

EC-135 T2 dnes létá nejen pro potřeby složek IZS, ale díky svým rozměrům zajišťuje také leteckou záchrannou službu

Více infomací o činnosti Letecké služby Policie ČR naleznete na jejím webu.

Foto pro Radyvnouzi.cz: Martin Klimša

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: