Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Policisté besedovali na školách

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Během tohoto týdne provedli pardubičtí policejní preventisté celkem pět přednášek a besed s žáky základních škol. Téma bylo vždy stejné, kybrešikana a nebezpečí spojená s používáním internetu. Náročný týden odstartovalo hned v pondělí setkání s žáky základní školy na Benešově náměstí v Pardubicích, takzvané „Benešovce“. Dvě besedy pořádané pro osmé třídy se setkaly s úspěchem.
BesedaŽáci se s námi dělili o mnohdy bohaté zkušenosti ať už vlastní nebo svých vrstevníků. Největší ohlasy vzbudilo, téměř jako vždy, povídání si o nebezpečích plynoucích ze seznamování na internetu a o rizicích případných osobních schůzek s neznámou osobou. Jak takové setkání může dopadnout, se žáci dozvěděli z konkrétních případů, ke kterým v minulosti došlo buď u nás, nebo v zahraničí. Od internetu jsme tak mnohdy zabrousili i na trestní odpovědnost a právní povědomí.
S podobným zájmem jsme se setkali i při besedách na Základní škole Komenského v Holicích. Tady se přednášky na toto téma postupně zúčastnili žáci celého druhého stupně. Už minulý pátek to byli „páťáci“ a tento týden ve středu žáci šesté a ve čtvrtek osmé a deváté třídy. Výchovnou poradkyní jsme byli požádáni o zorganizování podobné besedy i pro rodiče dětí, což jsme s radostí přijali, jelikož internet se týká náš všech. S rodiči se sejdeme na rodičovském sdružení v dubnu příštího roku.

por. Bc. Jozef Bocán, tiskový mluvčí Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: