Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pomozte s pátráním

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Policie se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po šestapadesátiletém muži z Kutnohorska. Ten odešel během dnešního dne ze zdravotnického zařízení na Seči. Muž trpí schizofrenií a není známo, kam zamířil.

O pomoc při pátrání byli požádáni i starostové okolních obcí, kteří zajistili relaci v obecních rozhlasech. Od pozorných občanů bylo zjištěno, že muže naposledy spatřili na benzínové čerpací stanici v Třemošnici.
Pohřešovaný je 182 centimetrů vysoký, velmi hubené postavy o váze 55 kilogramů, má výrazně „vykulené“ oči a propadlé tváře. Na sobě má mít černou šusťákovou bundu a černé kalhoty. Jedním z markantů je výrazná kolébavá chůze.
BUTKO MIROSLAV
pohřešovaný muž
Datum narození 13.1.1955
Pátrání vyhlášeno 4.1.2012
Bydliště – okres KUTNÁ HORA
Nebezpečný ANO
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška asi 182 cm
Zdánlivé stáří 55 let
Popis osoby

 • POSTAVA střední
 • BARVA VLASŮ hnědočerné
 • STŘIH VOUSŮ strniště
 • BARVA OČÍ hnědá

Aktualizováno 5. ledna: Pátrání ukončeno

Muž byl včera krátce před dvaadvacátou hodinou vypátrán hlídkou kutnohorských policistů a to přímo v Kutné Hoře v blízkosti frekventované silnice. Přivolaný lékař muže vyšetřil a neshledal u něj žádné zranění. Kutnohorští policisté následně asistovali při převozu muže zpět do zdravotnického zařízení na Seči.
Poděkování patří zejména všímavým občanům, kteří policistům průběžně oznamovali výskyt pohřešovaného muže. Velkou měrou k tomu přispěli starostové okolních obcí, kteří zajistili relaci v obecních rozhlasech.

Do pátrání po pohřešovaném muži bylo nasazeno 15 policistů včetně policejního psovoda, hasiči HZS Seč a také 10 hasičů SDH Seč.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

2 komentář(ů) článku Pomozte s pátráním

 • Petr Vanatka

  Může mi někdo říct, proč když se někdo ztratí a lidé mohou pomoci, tak se o tom nikdo nedozví? Na webu Deníku se to objevilo někdy k ránu a tady někdy v noci. To je takový problém dát lidem vědět dřív? Jde přece o lidský život.

  • Souhlasím, že v podobných případech jde o čas a veřejnost může být hodně nápomocna. Problém je hlavně v tom, že v ČR neexistuje žádný systém pro informování veřejnosti při podobných akcích.
   V případě dětí sice existuje Národní koordinační mechanismus, ale k jeho funkčnosti mám celkem vážné připomínky. U dospělých je pak situace ještě horší.
   V tomto případě byl zhruba v 15:30 vyhlášen poplach JSDH Seč, starostové byli požádáni o vyhlášení pátrání v obecním rozhlase, ale mimo toto území žádné informace pro veřejnost nešly.
   První informace se mohli dozvědět ti, kdo sledují na Facebooku stránku AKTUÁLNĚ z Chrudimska, ale stále bezu konkrétního popisu.
   První informace se na webu PČR Chrudim objevila až večer, spolu s odkazem do databáze pohřešovaných.

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: