Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Poslední den roku pohledem chrudimských hasičů

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Poslední den roku tráví každý z nás jinak. Někteří ve společnosti svých nejbližších, jiní ve svém oblíbeném podniku.  Mnozí pak mají tu smůlu, že silvestrovskou noc stráví plněním pracovních povinností. Existuje však také skupina lidí, kteří nejsou v práci, ale přesto do poslední chvíle neví, jak prožijí následující hodiny. Ano, řeč je o členech jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Přestože přelom roku je vždy spojen s větším množstvím požárů, v posledních letech byl Silvestr k chrudimským dobrovolným hasičům přívětivý. Za posledních deset let jsme nemuseli ani jednou v poslední den roku vyjíždět.
I právě skončený rok 2012 se zdál, že tuto tradici neporuší. Do konce roku zbývalo něco málo přes dvě hodiny, když na mobilní telefony členů jednotky dorazila SMS informující o požáru výškové budovy v chrudimské ulici Pardubická. Podle informací, které byly v tu dobu známy, se mělo jednat o požár balkonu ve 4 patře. V tu chvíli již na místo vyjížděla chrudimská profesionální jednotka a operační středisko vyhlašovalo poplach pro naše slatiňanské kolegy.
Po příjezdu na místo události se informace potvrdila  a okamžitě velitel zásahu určil naši jednotku k vytvoření vysokotlakého proudu  z vedlejšího bytu na balkon ve snaze zabránit rozšiřovaní požáru. Profesionální jednotka se mezitím snažila otevřít bytové dveře kde byl zachvácen požár. Následně velitel zásahu určil naši jednotku k vytvoření C  proudu a to přímo  do 4. nadzemního podlaží ve vchodě, kde došlo k požáru.  Po otevření bytu za asistence Policie České republiky byl  požár zlikvidován a velitel zásahu odeslal naši jednotku zpět na základnu.
Během zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů ani obyvatel domu zraněn. Podle  vyšetřovatele  se jednalo o požár, který vznikl od zapadlé rachejtle na balkoně a škoda byla předběžně odhadnuta na 20 tisíc korun.

autor je členem JSDH Chrudim
Foto: Kodl CR

[nggallery id=86]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: